Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Обласний відкритий фестиваль народного танцю «АРКАНОВЕ КОЛО-2024» відбувся в обласному центрі


Масштабне танцювальне дійство зібрало 36 кращих колективів народного танцю, 700 учасників з Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької, Тернопільської та Хмельницької областей.

З вітальним словом до учасників та гостей фестивалю звернулася  начальниця управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Тетяна Бойко, яка побажала  творчої наснаги та успіхів, а також, подякувала за збереження української культури  і хореографічного мистецтва.

Цього року «Аркановому колу» – 11 років.

Проводиться фестиваль за сприяння та підтримки Івано-Франківської обласної державної військової адміністрації, Івано-Франківської обласної ради, управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

Організатор фестивалю  – Навчально-методичний центр культури і туризму Прикарпаття.

З початку повномасштабного вторгнення, як ніколи, постало питання про українську ідентичність та важливість збереження української культури. Адже це невід’ємна частина нашої державності.

Метою фестивалю є розвиток та популяризація народної хореографії, пропаганда національної єдності за допомогою танцювальної культури, демонстрація кращих зразків народного танцю, в яких збережено багатовікові традиції та цінності українського народу. Чоловічий склад  із усіх ансамблів-учасників формуючи   велике коло  традиційно виконали танець опришків – ” Аркан”!

Довідково

АРКАН-це старовинний елемент нематеріальної культурної спадщини України, в якому передається незламний дух свободи, боротьби за свої права, священний обов’язок захисту своєї держави.

Цьогорічний фестиваль був благодійним (проводився  збір коштів на ремонт евакуаційного транспорту для медиків 52 окремого стрілецького батальйону 63 бригади ЗСУ, що зараз на Лиманському напрямку).

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *