Очільники прикарпатських ОТГ взяли участь в онлайн-форумі з литовськими та словенськими колегами
Цього разу темою розмови та обміну кращими практиками стали не лише підтримка вразливих груп населення, але й стратегії поступового послаблення карантинних обмежень, які застосовуються у європейських країнах. У Литовській республіці поступово знімають карантинні обмеження, наприклад днями відкрили кордони із сусідніми Латвією та Естонією.
Окрім того мова йшла і про фінансові аспекти становища громад та прогнозування їх подальшої роботи.
Місцеві бюджети литовських муніципалітетів, які є аналогами українських ОТГ, структуровані таким чином, що вони отримують більшу частину надходжень від податку на прибуток резидентів, тому й зацікавлені в тому, щоб люди проживали та працювали на територіях їх громад.
«Цього року ми очікуємо нижчий дохід. Таким чином, держава і ми, як місцева влада, приділяємо додаткову увагу підтримці місцевих підприємців, в основному допомога спрямована на покриття витрат на оплату праці. Однак ми також надаємо фінансову підтримку своїм громадянам похилого віку та вразливим верствам населення під час карантину. Поділяючи обов’язки із національним урядом, який фінансує та організовує тестування COVID, місцеві органи влади забезпечують транспортування пацієнтів до установ, де проводиться тестування», – зазначає мер литовського муніципалітету Зарасай Арнольдас Абрамавічус.
Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.
0 Коментарі