Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Офіс Омбудсмана застерігає громадян від шахрайської схеми з використанням персональних даних

До нас звернувся громадянин України щодо здійснення стосовно нього невідомою особою шахрайських дій з використанням його персональних даних.

За словами заявника, він переглядав стрічку в соцмережі TikTok і натрапив на відео про можливість отримання коштів начебто від міжнародної організації. Це відео містило покликання на вебсайт. Після введення персональних даних на цьому вебсайті, шахрай заволодів обліковим записом Telegram заявника та розіслав від його імені повідомлення всім його контактам.

У цьому повідомленні було прохання позичити кошти на день. У результаті шахрай привласнив гроші заявника.

Щоб не стати жертвою зловмисників, необхідно не розголошувати свої персональні дані на сумнівних, неперевірених вебсайтах, а також уважно ставитись до отриманих повідомлень.

За заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) передбачена кримінальна відповідальність за статтею 190 ККУ.

Також за незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу передбачена кримінальна відповідальність за статтею 182 ККУ.

Якщо Ви стали жертвою шахрайських дій, необхідно звернутись до Національної поліції України із заявою про вчинення щодо Вас кримінального правопорушення.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *