Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Офіційна зарплата – гарантія соціального захисту

Сьогодні  чимало співвітчизників доволі толерантно ставляться до «тіньової» зайнятості і заробітної плати. Проте, наймаючись на роботу, громадянам слід пам'ятати, що зазначені явища – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки перш за все для самого працівника:позбавляє можливості отримати гідну пенсію у майбутньому. Працівник, який отримує зарплатню в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату «в конвертах» позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам, а низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії. 
Управління Пенсійногофондув черговий раз звертається до громадян – вимагайте від своїх роботодавців виплату заробітної плати відповідно до законодавства прозоро і чесно, не погоджуйтесь на виплату заробітної плати в «конвертах». Перевірити дані заробітної плати, з якої сплачено податки , можна  скориставшись електронними послугами веб-порталу Пенсійного фонду України (адреса в інтернеті portal.pfu.gov.ua). Для офіційної реєстрації просимо звертатися до управління Пенсійного фонду України у Надвірнянському районі.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *