Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Олег Гончарук прозвітував про здобутки області у 2018 році

Сьогодні під час другого пленарного засідання сесії обласної ради голова облдержадміністрації Олег Гончарук прозвітував про здобутки Прикарпаття у 2018 році та окреслив перспективні напрямки розвитку області. Участь у засіданні взяв перший заступник голови Надвірнянської РДА Богдан Зеленчук.
За словами очільника Івано-Франківщини, запроваджені Президентом України Петром Порошенком та Урядом реформи, стали визначальним фактором у розвитку держави і області зокрема. Позаяк дали можливість для зростання місцевих бюджетів, розвитку дорожньої інфраструктури, туризму, соціальних сфер.
«На сьогодні в області маємо започатковані нові проекти в освіті, медицині, дорожній галузі. Завдяки бюджетній децентралізації щорічно зростають місцеві бюджети. З року в рік громади отримують відповідний ресурс для покращення своєї інфраструктури, – зазначив Олег Гончарук.- Так, минулого року на розвиток інфраструктури ОТГ з Державного бюджету отримали кошти субвенції у сумі більше 58 мільйонів гривень. Завдяки цим коштам у громадах реалізовано 139 проектів. Окрім того, двадцятьом ОТГ передано у комунальну власність землі державної власності сільськогосподарського призначення загальною площею більше 13 тисяч гектарів».
Олег Гончарук розповів про реформу дорожньої галузі, без якої неможливо очікувати на успішний розвиток будь-якої території.
«Нові дороги – це нові можливості для розвитку економічних та інвестиційних процесів у місцевих громадах, – наг
олосив очільник області. – На сьогодні маємо капітально відремонтовані дороги, які з’єднали Івано-Франківщину з Львівською, Чернівецькою та Закарпатською областями».
Додамо, що У 2018 році розпочато ремонт дороги на найбільш проблемних ділянках в напрямку Калуша, Долини та Стрия. Відновлюються ключові мостові переходи, які були зруйновані ще повінню у 2008 році. Окрім того, минулоріч запрацював Дорожній фонд.
Розповів Олег Гончарук про розвиток туристичної індустрії, промисловості, аграрного сектору, залучення інвестицій, реалізацію масштабних культурно-мистецьких проектів, трансформацій у медичній та освітній галузях, соціальний захист учасників Операції об’єднаних сил та сімей, які втратили своїх рідних, захищаючи країну від російського агресора.
«Важливим проектом, яким опікується Президент України Петро Порошенко, і який має вивести медичні послуги у сільській місцевості на якісно новий рівень, є програма будівництва 26-и лікарських амбулаторій, – зазначив Олег Гончарук. – Зазначу, що цим проектом передбачено і забезпечення відповідним автотранспортом та обладнанням».
За словами Олега Гончарука, у 2018 році додатково створено більше 1500 місць для дітей дошкільного віку. За кошти освітньої субвенції з Державного бюджету із залученням коштів місцевих бюджетів на суму більше 35 мільйонів гривень у минулому році закуплено 19 шкільних автобусів, два з яких спеціалізованих, для перевезення дітей з обмеженими фізичними можливостями.
У рамках проекту «Нова українська школа» область отримала субвенцію з Державного бюджету в сумі більше 56 мільйонів гривень. За ці кошти разом із співфінансуванням з місцевих бюджетів придбано дидактичні матеріали для 920 класів; 562 комплекти шкільних меблів; 311 комплектів мультимедійного обладнання. Також організовано інклюзивне навчання для 414 дітей з особливими освітніми потребами у 238 закладах загальної середньої освіти та для 68 дітей у 49 закладах дошкільної освіти.
Слід додати, що за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам для сімей загиблих учасників Операції об’єднаних сил та осіб з інвалідністю І-ІІ групи придбано житло для 20 сімей на загальну суму більше 14 мільйонів гривень. Добрим прикладом є обласна Програма підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту, учасників бойових дій. Для її реалізації з обласного бюджету торік було спрямовано більше восьми мільйонів гривень. Майже 1900 учасників Операції об’єднаних сил уже отримали земельні ділянки. Більше 4270 – отримали дозвіл на виготовлення документації із землеустрою.
За словами Олега Гончарука, цього року виконавча влада спільно з органами місцевого самоврядування продовжуватиме роботу щодо розвитку ключових галузей економіки та соціальних сфер, які сприятимуть поступу Прикарпаття та зростанню добробуту жителів області.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *