Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Олег Гончарук взяв участь у селекторній нараді, присвяченій питанням тарифоутворення на тепло та гарячу воду для населення

Ціна на тепло в оселях українців залежить не стільки від ціни газу, скільки від вартості виробництва, чіткого обліку споживання та заходів енергозбереження. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час селекторної наради, присвяченої питанням тарифоутворення на тепло та гарячу воду для населення, участь у якій взяв голова облдержадміністрації Олег Гончарук, заступники голови Ярослав Паранюк і Віталій Федорів.
Глава Уряду наголосив, що сьогодні в регіонах спостерігається значна різниця щодо вартості тепла, яка залежить від технології виробництва, обліку та заходів енергозбереження.

За його словами, вартість однієї гКал тепла в різних містах є різною. До прикладу, в Івано-Франківську 1 кГал тепла коштує 1312 грн, у Житомирі – 1389 грн, Маріуполі – 1303 грн, у Вінниці – 1375 грн, Києві – 1317 грн. Разом з тим у Луцьку – вже 1847 грн, у Кропивницькому – 1852 грн, Чернігові – 1737 грн.

На переконання керівника департаменту житлово-комунального господарства Івано-Франківська, досягти такої ціна на тепло вдалося завдяки проведенню ряду заходів із модернізації комунальних мереж, переходу котелень на альтернативні види палива.

Слід додати, що на Прикарпатті є одне підприємство комунальної теплоенергетики (ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненрго»), яке підпадає під регулювання НКРЕ КП. Для решти підприємств тарифи на теплопостачання для населення затверджують органи місцевого самоврядування.

Володимир Гройсман також зазначив, що минулого року на проекти з модернізації комунальних мереж та на підготовку до опалювального сезону 2018-2019 років було виділено 12,5 млрд грн. Проте витрачено лише 3 млрд грн.

«Сьогодні у нас 20 тис. км мереж. Лише 240 км мереж відремонтовано. Аварійними в державі залишаються 7 тис. км. І власники їх – місцева влада», – наголосив Прем’єр-міністр України.

Володимир Гройсман звернув увагу й на те, що відсутність енергозбереження веде до втрат при транспортуванні тепла на рівні близько 15%. Саме тому, звертаючись до місцевих голів, Глава Уряду наголосив, що потрібно системно підійти до вирішення питання.

Володимир Гройсман також доручив головам місцевих адміністрацій забезпечити захист домогосподарств та мешканців від необґрунтованих нарахувань за газ – вищих за встановлені норми – та створити гідні умови перебування у пунктах оплати за ресурси і укладання договорів з постачальниками послуг.

Йшлося під час селектору і про встановлення лічильників. Зазначалося, що на сьогодні Урядом затверджена норма споживання газу на рівні 3,29 кубометра.

Керівництву НАК «Нафтогаз України» Володимир Гройсман дав доручення якнайшвидше представити план встановлення лічильників газу для домогосподарств, які ще не мають приладів обліку.

Додамо, що наразі потрібно встановити близько трьох мільйонів лічильників.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *