Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Олег Гончарук: Об’єднання територіальних громад має відбуватися винятково на добровільних засадахОб'єднання територіальних громад відбуватиметься лише на добровільних засадах, підкреслив, виступаючи сьогодні на розширеній нараді з питань підготовки перспективного плану формування територій громад області, голова облдержадміністрації Олег Гончарук.

«У Києві напередодні відбулося засідання Ради регіонального розвитку, на якому були присутні Прем'єр-міністр України, голова Верховної Ради, керівники обласних державних адміністрацій, голови обласних рад. Виступаючи там, Президент України Петро Порошенко наголосив: в основі закону, що стосується об'єднання громад, є принцип добровільності, – зауважив Олег Гончарук. – Ніхто нікого примушувати не буде. Якщо такі випадки матимуть місце в нашій області, закликаю одразу розглядати їх у публічній площині, залучаючи засоби масової інформації».

Одночасно з цим голова облдержадміністрації висловив переконання в тому, що в українському суспільстві, й зокрема у сфері місцевого самоврядування, давно назріли зміни. Їх впровадження потребує ґрунтовної інформаційно-роз'яснювальної роботи та прийняття виважених рішень, узгоджених з громадськістю.

Для того, щоб це відбувалося на Прикарпатті, перед учасниками розширеного засідання виступив директор Інституту розвитку територій та експерт з питань децентралізації влади Юрій Ганущак. Він окреслив основні завдання реформи місцевого самоврядування, повноваження органів влади об'єднаних громад, відповів на запитання присутніх.

Після теоретичної частини наради було обговорено нюанси об'єднавчого процесу в області, розглянуто конкретні варіанти, надано рекомендації.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *