Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Олександр Кеніз: Реформи, які втілюються у країні та на Надвірнянщині, уже дають відчутні позитивні результати

03 грудня під керівництвом голови районної державної адміністрації Олександра Кеніза відбулось засідання районної Ради регіонального розвитку за участі заступника голови облдержадміністрації Віталія Федоріва, голови районної ради Івана Гурмака, заступників голови РДА, депутатів обласної та районної рад, міського сільських, голів, голів ОТГ, керівників підприємств, установ району, освітян, медиків, представників бізнесу.
Основною темою стало питання децентралізації, як запоруки розвитку району. Олександр Кеніз зазначив, що в результаті впровадження цієї реформи наші громади стають самодостатніми і мають добрі перспективи розвитку в майбутньому.
Відповідно до Перспективного плану формування територій громад в районі створено три ОТГ – Ланчинська, Переріслянська та Делятинська. В процесі об’єднання ще дві – Зеленська та Надвірнянська.
Ще одним ресурсом, завдяки якому об’єднані громади можуть формувати власну стратегію розвитку – є можливість розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів. Зокрема, на території району протягом 2018 року було передано у комунальну власність об’єднаних територіальних громад 1281, 4 га земель сільськогосподарського призначення державної власності. З них територіальним громадам: Ланчинській ОТГ – 12,4 га, Переріслянській ОТГ- 783 га, Делятинській ОТГ – 486 га.
Завдяки бюджетній децентралізації впродовж чотирьох років відбувається постійний приріст власних доходів місцевих бюджетів, у тому числі і в громадах.
Також очільник району наголосив, що 2019 рік має стати вирішальним для добровільного об’єднання громад тому, що у 2020-му році цей процес має бути повністю завершений.

SONY DSC
SONY DSC

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *