Олексій Гончарук: Замість інтернатів як пережитку радянської системи ми створимо якісні умови для розвитку дітей-сиріт
Діти мають виховуватися у сім’ях. А інтернати, що залишилися у спадок ще з радянських часів, – будуть реформовані за європейськими стандартами. Про це сказав Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на першому розширеному засіданні Координаційної ради з питань реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.
«Уряд надаватиме пріоритет сімейним формам виховання та максимально створюватиме умови для того, щоб діти росли в умовах батьківського піклування», – наголосив Олексій Гончарук.
За словами Прем’єр-міністра, на сьогодні близько 12 млрд грн держава виділяє на інтернатну систему виховання. Однак 85% цих коштів витрачаються на утримання самих інтернатів, і лише 15% безпосередньо на дитину. «Це неприпустима історія. І за найближчі роки потрібно, щоб система стала принципово іншою, – дитиноцентриською. Для Уряду – це один з головних пріоритетів, якому ми будемо приділяти багато уваги», – підкреслив Глава Уряду.
Він наголосив, що Уряд вже збільшив виплати на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у сімейних формах виховання, до 2,5 та 3,5 (для дітей з інвалідністю) прожиткових мінімумів на дитину. Також вже виділили кошти на купівлю 1701 квартири для дітей-сиріт.
Крім того, на 2020 рік заплановано фінансування на стимулювання розвитку соціальних послуг, будівництво малих групових будинків.
Прем’єр-міністр також доручив профільному міністерству координувати виконання такої роботи та створити необхідну нормативно-правову базу і навчання, а місцевій владі наступного року допомогти першим 10% дітей знайти сім’ї, щоб залишити інтернати.
«За 4 роки маємо, принаймні, вдвічі зменшити кількість інтернатів в Україні. Це – абсолютно реалістичний план», — додав Прем’єр-міністр.
0 Коментарі