Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Олена Зеленська презентувала «Гайд безбар’єрних подій»


 У пʼятницю, 29 березня, на засіданні Ради безбар’єрності під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля Перша леді України Олена Зеленська презентувала «Гайд безбар’єрних подій».

На кожному такому зібранні учасники щоразу презентують нові рішення, покликані зробити простір і можливості в Україні більш доступними.

«Довідник безбар’єрності» – гід із толерантної взаємодії. Він виник як довідник із коректного спілкування з відкритим кодом і поповнюється на тлі ворожого вторгнення. Бо перед усіма нами постають нові життєво важливі питання: як взаємодіяти під час стресу, куди звертатися людям з інвалідністю, як взагалі підтримати одне одного, не спричинивши додаткової травми?

«Гайд безбар’єрних подій» – ще один розділ довідника і реакція на ще один запит.

Організатори заходів – конференцій, виставок, будь-яких публічних зустрічей – дуже хочуть бачити серед своїх учасників людей із досвідом війни. Але як організувати це правильно? Ми ніколи не знаємо, хто поруч із нами: що ця людина пережила й що бачила, у якому вона стані зараз. Але можемо заздалегідь створити рішення, які подарують усім гостям приємний досвід. «Гайд безбар’єрних подій» саме про такі рішення, про повагу до досвіду різних учасників.

Він докладно розбирає все, від комунікації до інтер’єру. Бо це теж важливо. Наприклад, гучні звуки, мерехтливе освітлення можуть нагадати багатьом про вибухи, і краще подумати про це  заздалегідь.

Зараз «Гайд безбар’єрних подій» (https://bbu.org.ua/gaid-bezbar-iernih-podii/) існує як розділ довідника. У вигляді книги його сьогодні отримали учасники Ради безбар’єрності. Сподіваюся, Міністерство культури та інформаційної політики розповсюдить його у вигляді рекомендацій для креативної індустрії.

Одне з визначень безбар’єрності – це коли зручно всім без винятку. Думаю, воно могло б бути основним принципом на рівні держави і суспільства. Бо люди з досвідом війни – це нині всі ми. Ось чому безбар’єрні події та взагалі безбар’єрне життя потрібні всім нам.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *