Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Надвірнянського району

Згідно чинного законодавства нормативна грошова оцінка земель населених пунктів потребує оновлення кожні 5-7 років. У 2013 році необхідно провести коректуру грошової оцінки земель у 17 населених пунктах району: м. Надвірна, с. Пнів, с.Білозорина, с. Мозолівка, с. Пасічна, с. Соколовиця, с. Букове, с. Постоята, с.Перерісль, смт. Битків, с. Тисменичани, с. Цуцилів, с. Заріччя, с. Бистриця, с.Климпуші, с. Згари, с. Причіл.

Згідно чинного законодавства нормативна грошова оцінка земель населених пунктів потребує оновлення кожні 5-7 років. У 2013 році необхідно провести коректуру грошової оцінки земель у 17 населених пунктах району: м. Надвірна, с. Пнів, с.Білозорина, с. Мозолівка, с. Пасічна, с. Соколовиця, с. Букове, с. Постоята, с.Перерісль, смт. Битків, с. Тисменичани, с. Цуцилів, с. Заріччя, с. Бистриця, с.Климпуші, с. Згари, с. Причіл.
Надвірнянською міською радою укладено договір від 20.07.2012 року       № 660-12-51/57 з Івано-Франківською філією державного підприємства Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто» на поновлення (коректури) нормативної грошової оцінки. Технічна документація з коректури нормативної грошової оцінки земель міста розроблена, була на експертизі у головному управлінні Держземагентства в області, направлена на доопрацювання: необхідно привести дані про площу населеного пункту у формі 6-зем до даних згідно проекту формування території м. Надвірна.
Битківською селищною радою прийнято рішення про проведення поновлення нормативної грошової оцінки земель, орієнтовна вартість робіт становить 24,0 тис. грн. Наявні кошти від втрат сільськогосподарського виробництва у сумі 3,9 тис. грн. Решта кошти відсутні.
Бистрицькою сільською радою прийнято рішення про поновлення грошової оцінки від 08.11.2012 року № 191-12/2012. Орієнтовна вартість робіт з коректури становить 14,0 тис. грн., кошти на проведення робіт відсутні.
Зарічанською сільською радою прийнято рішення про поновлення грошової оцінки від 26.07.2012 року № 297-13-12. Вартість робіт з коректури становить 20,7 тис. грн. Укладено договір з ТзОВ «Інформаційно-кадастровий центр». У Зарічанської сільської ради є кошти від втрат сільськогосподарського виробництва у розмірі 10,7 тис. грн. Також є кошти від продажу земельних ділянок, але фінансування з других статтей не передбачено законодавством на проведення даного виду робіт.
Пасічнянською сільською радою укладено договір з ДП «Івано-Франківський інститут землеустрою» на поновлення матеріалів технічної документації з нормативної грошової оцінки земель. Кошти на проведення робіт з коректури в ради є. Орієнтовна вартість робіт з коректури становить 42,0 тис. грн. На даний час проплачено 12,0 тис. грн. та виконано робіт на дану суму.
Переріслянською сільською радою укладено договір на проведення поновлення нормативної грошової оцінки земель з ТзОВ «Інформаційно-кадастровий центр». У сільської ради є кошти від втрат сільськогосподарського виробництва в сумі 4,37 тис. грн., також раді надані кошти в розмірі 8,46 тис. грн. з районного бюджету. Роботи виконуються.
Пнівською сільською радою прийнято рішення про поновлення грошової оцінки від 20.12.2012 року № 7-18/12. Орієнтовна вартість робіт з коректури становить 20,0 тис. грн. Наявні кошти від втрат сільськогосподарського виробництва у сумі 7,87 тис. грн. Решта кошти відсутні.
Тисменичанською сільською радою прийнято рішення про поновлення грошової оцінки від 20.12.2012 року № 171-17/2012. Орієнтовна вартість робіт з коректури становить 15,0 тис. грн. Наявні кошти від втрат сільськогосподарського виробництва у сумі 6,17 тис. грн. Решта кошти відсутні.
Цуцилівською сільською радою прийнято рішення про поновлення грошової оцінки від 12.03.2013 року № 4/03-2013. Укладено договір з ТзОВ «Інформаційно-кадастровий центр» на проведення поновлення грошової оцінки земель населеного пункту. Кошти на проведення робіт у ради наявні від втрат сільськогосподарського виробництва. Роботи виконуються.
Відділом Держземагентства у районі направлялися листи у місцеві ради стосовно необхідності проведення коректури нормативної грошової оцінки земель населених пунктів. Також направлялися листи у районну раду стосовно можливості фінансування даних робіт з районного бюджету.
Протягом минулого 2012 року поновлено нормативні грошові оцінки по с. Стримба, с. Фитьків, с. Назавизів, с. Мирне, с. Чорні Ослави.
Нормативна грошова оцінка земель є базою для визначення розміру державного мита при оформленні успадкування, дарування та міни земельних ділянок, що перебувають у власності, розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, що передаються в оренду. Ефект від її проведення лише позитивний і для громад, і для бюджетів всіх рівнів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *