Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ОНОВЛЕНО КООРДИНАЦІЙНУ РАДУ З ПИТАНЬ РЕАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ ІНІЦІАТИВИ “ПАРТНЕРСТВО “ВІДКРИТИЙ УРЯД”

         10 вересня 2014 року на засіданні Уряду прийнято постанову №432 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 2012 р. № 671», якою оновлено склад Координаційної ради Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд".
    Даний нормативно-правовий акт розроблено Міністерством закордонних справ України на виконання доручення Прем’єр-міністра України А. Яценюка від 15 квітня 2014 року, яким Міністра Кабінету Міністрів України О.Семерака призначено відповідальним за координацію впровадження в Україні міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».
        Ініціатива«Партнерство «Відкритий Уряд» є глобальним міжнародним проектом, учасниками якого на сьогодні вже стали 65 країн світу.
Його засновниками виступили 8 країн (Бразилія, Велика Британія, Індонезія, Мексика, Норвегія, Південно-Африканська Республіка, Сполучені Штати Америки, Філіппіни), підписавши відповідну декларацію 20 вересня 2011 року в ході сесії Генеральної Асамблеї ООН.
Україна однією з перших приєдналася до міжнародного проекту, зобов’язавшись забезпечити виконання основних завдань Декларації Партнерства щодо підвищення доступності інформації про діяльність органів виконавчої влади, співпраці з інститутами громадянського суспільства у формуванні та реалізації державної політики, впровадження високих стандартів чесності в державному управлінні, а також застосування нових інформаційних технологій.
       З цією метою Урядом було утворено Координаційну раду з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (постанова КМУ від 13 червня 2012 року) до складу якої увійшли представники органів виконавчої влади та голови громадських рад при них, інститутів громадянського суспільства, експерти, науковці та ін.
На Координаційну раду покладено завдання надавати сприяння заходам з реалізації Ініціативи в Україні, проводити аналіз стану рівня забезпечення відкритості та прозорості процесу її реалізації, залучати до нього інститути громадянського суспільства, розвивати співпрацю з Керівним комітетом Ініціативи та іншими міжнародними організаціями, які підтримують її впровадження.
      У зв’язку з цим, Міністерством закордонних справ України було організовано та проведено громадське обговорення даної постанови, учасники якого наголосили на необхідності оновлення складу Координаційної ради шляхом залучення нових учасників – загалом близько 30 осіб, що складає більшість її членів.
        Таке максимально широке представництво інститутів громадянського суспільства та незалежних експертів у складі Координаційної ради має засвідчити бажання і рішучість Уряду впроваджувати принципи відкритого урядування у діяльність органів виконавчої влади, а також дасть можливість визначити пріоритети реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», які будуть відповідати очікуванням суспільства і стануть реальним інструментом змін у житті громадян.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *