Особливості цьогорічної вступної кампанії у військові заклади освіти
Сьогодні підготовка військових фахівців здійснюється у галузі знань «Воєнні науки» та у понад 20 «цивільних» споріднених до військових спеціальностей галузей знань.
Освітню діяльність впроваджують 2 університети, 4 академії, 6 військових інститутів, 32 військові кафедри, військовий та військово-морський ліцеї, коледжі сержантського складу.
Протягом навчання здобувачі отримують професійну кваліфікацію відповідно до військової професії та оволодівають супутніми професіями (водій автомобіля, механік-водій гусеничної техніки, пілот літака, командир надводного судна, штурман, топограф, програміст, ІТ-технолог, перекладач тощо).
Здобувачі поглиблено вивчають іноземну мову, працюють зі стандартами та процедурами НАТО, мають можливість навчатися у провідних військових навчальних закладах держав-членів НАТО.
Особливості вступної компанії у 2020 році пов’язані зі змінами у законодавстві та діяльністю в умовах карантину.
Вік вступників від 17 до 30 років.
До вступних випробувань запрошуються:
- випускники закладів середньої освіти, у тому числі, військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою;
- військовослужбовці військової служби за контрактом;
- громадяни України, які звільнились із строкової військової служби протягом року з моменту звільнення;
- студенти закладів вищої освіти, які виявили бажання вступити до військових вишів.
Однією з особливостей є те, що перелік конкурсних предметів розширено. Так, основним предметом є українська мова та література, другим — фаховий за спеціальністю, третій — 3-5 предметів на вибір (один з них — іноземна мова).
Крім цього, військовослужбовці військової служби за контрактом мають право складати вступні іспити без сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).
Також, брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів при вступі на спеціальності у галузі воєнних наук мають право:
1) громадяни України, звільнені зі строкової служби — протягом року після звільнення;
2) студенти закладів вищої освіти;
3) вступники з числа випускників військових (військово-морських) ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Терміни вступної кампанії 2020 року:
- оформлення документів, медичні огляди та подання особових справ через військові комісаріати або безпосередньо у заклади освіти відбуватимуться до 1 серпня 2020 року;
- вступні випробування, психологічне обстеження, медичний огляд, оцінювання рівня фізичної підготовленості та конкурсний відбір безпосередньо у закладах освіти відбудеться з 1 по 18 серпня 2020 року;
- до 20 серпня 2020 року кандидати, які пройшли випробування, будуть зараховані до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.
Громадяни України, які не пройшли вступні випробування у військові заклади освіти мають можливість з 18 до 22 серпня зареєструватись та подати документи у цивільні заклади вищої освіти.
Крім цього, військовослужбовці військової служби за контрактом, які бездоганно прослужили не менше одного контракту, мають право вступу до військових закладів освіти на заочну форму навчання за державним замовленням для здобуття ступеня вищої освіти «бакалавр» за «цивільними» спеціальностями.
Детальна інформація щодо переліку документів, найменування закладів освіти, перелік спеціальностей, адреси вебсайтів військових закладів освіти наведені на головній сторінці вебсайту Міноборони у Довіднику вступнику ВВНЗ (ВНП ЗВО).
0 Коментарі