Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Освітній рівень населення області

Працівниками Головного управління статистики на базі обстеження умов життя домогосподарств проведено дослідження щодо освітнього рівня населення області. За одержаною інформацією, у поточному році серед осіб, вік яких передбачає наявність освіти (6 років і старші), майже кожен шостий прикарпатець має вищу (повну чи базову) освіту. Кожен дев’ятий житель області повідомив про отримання неповної вищої освіти та здобуття кваліфікації «молодшого спеціаліста». Професійно-технічну освіту має кожен п’ятий мешканець області, повну загальну середню – майже кожен четвертий. Про наявність базової та початкової загальної середньої освіти повідомила однакова кількість опитаних (по 10,5% відповідно). Дещо зменшилась (на 0,3в.п.) у порівнянні з попереднім роком частка населення області, яка не має початкової загальної освіти та неписьменних, і склала у звітному році 6,7%.
Серед областей Карпатського економічного району, до якого належить і наша область,найвища частка населення відповідного віку із повною вищою освітою на Львівщині (27%), найнижча – на Закарпатті (8,5%).
Слід зазначити, що в цілому в державі серед мешканців міст, особливо великих, частка осіб з повною, базовою та неповною вищою освітою значно вища, ніж серед сільських жителів. У сільській місцевості переважає населення із професійно-технічною та загальною середньою освітою. Питома вага осіб з вищою (повною, базовою та неповною) освітою більша серед жінок, ніж серед чоловіків (45,2% проти 35,8%).

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *