Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Пам’ятка для організаторів різного роду урочистостей.

              

1.  Не проводити великих та гучних святкувань.
2.  Бажано проводити такі урочистості в закладах громадського харчування, де є належні умови для приготування та реалізації страв, підтримання відповідного санітарного режиму, а персонал обстежений на носійство збудників кишкових інфекцій.

              

1.  Не проводити великих та гучних святкувань.
2.  Бажано проводити такі урочистості в закладах громадського харчування, де є належні умови для приготування та реалізації страв, підтримання відповідного санітарного режиму, а персонал обстежений на носійство збудників кишкових інфекцій.
3.  Створити умови для роздільного зберігання сировини та готової продукції.
4. Не проводити приготування страв в пристосованих, прибудованих приміщеннях, де немає відповідних для цього умов, немає можливості підтримувати належний санітарно-гігієнічний стан.
5. Зберігання сировини та готової продукції, яка швидко псується, здійснювати тільки при умові наявності холоду (холодильники, холодні погреби).
6. Для розробки сировини використовувати окремі столи (м'ясний, рибний, овочевий і ін.) та розробочний інвентар (дошки, ножі), які мають бути промарковані і використовуватись суворо за призначенням.
7.  Не купувати продуктів харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб.
8. На всю без винятку продукцію необхідно мати документи, що підтверджують її якість (якісні посвідчення, сертифікати, ветеринарні посвідчення і ін.), в т.ч. і на власну тваринну продукцію.
9. Обов'язково дотримуватись термінів споживання страв, забороняється приготування страв напередодні, «з запасом».
10. Влітній період забороняється виготовлення студнів, заливних страв з м'яса, риби, кондитерських виробів з кремом.
11. Всі харчові продукти піддавати достатній механічній, тепловій та термічній обробці.
12. Для виготовлення страв використовувати тільки ту питну воду, в якій Ви впевнені, що вона доброякісна. В іншому випадку використовуйте тільки кип'ячену воду. Забороняється використання води з відкритих водойм, річок, потічків.
13. Необхідно створити належні умови для миття рук кухарям та помічникам в процесі приготування страв (перехід від обробки сировини до готової продукції, після прибирання приміщень тощо) і обов'язкове миття рук після відвідування туалету.
14.  Не допускаються до приготування страв та ін. робіт особи, які мають порізи, подряпини на руках, шкірні захворювання, захворювання верхніх дихальних шляхів, розлади шлунково-кишкового тракту.
15. Весь обслуговуючий персонал урочистостей повинен пройти профілактичний медичний огляд з метою попередження бактеріоносійства збудників кишкових інфекцій та навчання по програмі санітарного мінімуму.
 
 
 
БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВЯ ТА ЗДОРОВЯ БЛИЗЬКИХ ВАМ ЛЮДЕЙ!
 
 
 
Санепідслужба Надвірнянського району

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *