Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Підписані закони про об’єднання звітності з єдиного внеску та з податку на доходи фізичних осіб

Як інформують в головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, 19 вересня Президентом України підписано закони № 115 – IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та № 116 – IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податку на доходи фізичних осіб».
Змінами передбачено, що звіт про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб і суми утриманого з них податку, також про суми нарахованого єдиного внеску подається за основним місцем обліку у строки, встановлені для податкового кварталу з щомісячною розбивкою звітного кварталу. При цьому такий розрахунок необхідно подавати лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податків – фізичній особі податковим агентом.

Платники єдиного податку першої та другої груп подають податкову декларацію з у строк, встановлений для річного податкового періоду з відображенням відомостей про суми ЄСВ, нарахованого, обчисленого і сплаченого за себе в порядку, визначеному законом для даної категорії платників, а платники податку третьої групи – у строки, встановлені для квартального звітного періоду. Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування суми ЄСВ будуть відображати в декларації про майновий стан при звітуванні за рік.

Крім цього, за неподання податкової звітності, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або помилками у ній, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та / або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку передбачено штраф 510 грн. За ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення передбачено накладення штрафу у розмірі 1020 грн.

Зазначені штрафи не застосовуватиметься, якщо порушення у податковій звітності пов’язані із нарахуванням податкової соціальної пільги і неточності виправив сам платник податку.

Склад і форма звітності буде розроблена Міністерством фінансів України.

Закони опубліковані в Голосі України» від 25.09.2019 року № 183 і наберуть чинності з 1 січня 2021 року. Отже нову звітність з ПДФО та ЄСВ вперше необхідно буде подавати за І квартал 2021 року.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *