Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Підписано розпорядження про скликання позачергової сесії Верховної Ради 31 липня

Сьогодні підписано розпорядження про скликання 31 липня позачергової сесії Верховної Ради України, на якій повинні бути ухвалені необхідні для країни законопроекти.

Сьогодні підписано розпорядження про скликання 31 липня позачергової сесії Верховної Ради України, на якій повинні бути ухвалені необхідні для країни законопроекти.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у програмі «Свобода слова» на каналі ICTV у понеділок, 28 липня.

Глава Уряду нагадав, що йдеться про проект змін до Державного бюджету України, який, зокрема, передбачає виділення 9,1 мільярда грн на потреби Збройних Сил та Національної гвардії, 3 мільярда гривень на відновлення регіонів, постраждалих від дій терористів, 1 мільярда гривень на соціально-економічний розвиток інших областей.

Арсеній Яценюк підкреслив, що Уряд не зменшує соціальні стандарти, а йде шляху – підняття податків, у першу чергу на надприбутковий бізнес: «Не може бути таке, щоби прибутки на певних енергетичних галузях сягали 1500%. Ми піднімемо рентні платежі на нафту і на газ».

Водночас Кабмін пропонує стимулювати інвестиції в енергетичний ринок: «Той, хто просвердлив нову свердловину, протягом року не сплачує ренту в державний бюджет, а ці кошти, які він заощаджує, відправляє на нову свердловину – збільшити обсяг і зменшити залежність від російського газу».

Також, за словами Арсенія Яценюка, Уряд пропонує скоротити кількість різного роду перевірок контролюючих служб і інспекцій на 70%, що дозволить зекономити 600 мільйонів гривень.

Глава Уряду також зазначив, що Кабмін пропонує ввести спеціальні рахунки з податку на додану вартість, який «раз і назавжди вирішити проблему як сплати ПДВ, так і відшкодування ПДВ».

Окрім того, за його словами, 31 липня Парламент має проголосувати законопроект про реформування системи управління газотранспортною системою України, «який є предметом не просто національної безпеки, а виживання країни».

Глава Уряду зазначив, що після провалення в Парламенті цих законопроектів минулого четверга «підвисли 1,5 мільярда доларів, які вже були на шляху виділення» Україні. Це 500 мільйонів доларів від Світового банку і 1 мільярд доларів від Міжнародного валютного фонду: «Відсутність голосування за ці законопроекти, й наступний крок – це дефолт країни».

«Вимагаю в четвер від депутатів Верховної Ради України прибути до стін Парламенту, проголосувати за закони і нести відповідальність перед українським народом спільно з Президентом і Урядом. Це їхній священний обов’язок, і його треба виконувати. На те їх вибирали», – наголосив Арсеній Яценюк.

У той же час, Глава Уряду заявив, що в разі якщо ці законопроекти не будть проголосовані У Верховній Раді, він зробить все, «щоб профінансувати армію, солдат, заправити танки і для того, щоб наші вояки мали можливість далі захищати країну»: «Навіть без закону. Варіанту іншого немає. І поставлю свій підпис під такою постановою».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *