Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Поїздка в Чехію

Нещодавно делегація Надвірнянщини у складі заступника голови райдержадміністрації Богдана Зеленчука, першого заступника Надвірнянського міського голови Олега Йосипенка, начальника відділу культури РДА Олександра Зварчука, депутатів міської ради Михайла Капака та Олександра Поповича та членів клубу «Срібний ніпель» Володимира Гринішака, Тараса Бортнічука, відвідали місто Крнов (Республіка Чехія).
Про поїздку розповідає заступник голови РДА, депутат Надвірнянської міської ради Богдан Зеленчук:
– Ми перебували у Чехії із 21 по 24 вересня н. р. Якраз тоді у Крнові проводили «День мобільності, здоров`я і соціальних служб». Водночас відбувався велозабіг, в якому ми взяли участь. Разом з Олегом Йосипенком і Михайлом Капаком, головою депутатської бюджетної комісії міської ради, відвідали очисні споруди, які реконструювали 2011 року. Ознайомились з їхньою новітньою технологією та повним циклом очищення води. Наша делегація зацікавилась цим, бо у Надвірній у найкоротші терміни постане питання реконструкції очисних споруд.
Відвідали також їхнє сміттєзвалище. Поводження з твердими побутовими відходами у нашому районі ніхто не зняв з порядку денного. Тому ми у черговий раз ознайомилися як наші партнери вирішують цю проблему. На початковому етапі там сортують відходи (скло, папір і пластик) після того проводять їх захоронення тощо. Загалом переконалися: все відбувається за тим принципом, що пропонували в урочищі «Чобіток» у Надвірній.
Оглянули туристичну інфраструктуру. Вивчали питання формування їхніх місцевих податків, дохідної та видаткової частини бюджету; як у них фінансують освітянську й медичну субвенції. Тобто, ми плідно попрацювали. Отримали, зокрема, відповіді на ряд проблемних питань, але не на всі. Домовилися, що у листопаді ц. р. делегація із міста Крнов приїде із візитом до нас, на Надвірнянщину. Нагадаю, що цьогоріч 27 жовтня виповнюється 5-та річниця з підписання угоди між чеським Крновом, містом Надвірною та Надвірнянським районом.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *