Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Понад 450 студентам заблокували замовлення документів про вищу освіту

Студенти, які з 2019 року користувалися механізмом «польського вступу» та уникнули складання ЗНО/НМТ, наразі не отримають документи про вищу освіту, адже вони не відповідають вимогам Закону України «Про вищу освіту».

Що означає «польський вступ»? Це неофіційна назва схеми, за якою студенти мали змогу обійти ЗНО/НМТ. Спочатку вони зараховувались до іноземного закладу вищої освіти, вчилися там рік (можливо, навіть дистанційно), а після цього поновлювалися до українського ЗВО на старший курс.

Але у 2019 році було внесено зміни до Закону України «Про вищу освіту»: додали норму про те, що здобувачі освіти, які хочуть поновитися до українських ЗВО, мають виконати ті самі вимоги, що виконували студенти під час вступу на цю освітню програму в рік вступу.

Однак у деяких ЗВО все одно продовжували поновлювати студентів за цією схемою. А отже, зараз МОН не може допустити, щоб ці студенти отримали документи про здобуття вищої освіти, адже МОН хоче бути впевненим в їхній доброчесності та кваліфікованості.

Саме тому у зв’язку з вищезазначеною нормою Закону цьогоріч МОН заблокувало замовлення документів про вищу освіту понад 450 здобувачам. Ці здобувачі отримають можливість узяти перерву в навчанні та завершити здобуття освіти у наступному році, виконавши усі необхідні вимоги.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *