Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

«ПОРЯДОК ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ, ПЕНСІЮ, СТИПЕНДІЮ ТА ІНШІ ДОХОДИ БОРЖНИКА»

Відповідно до ст. 32 Закону України “Про виконавче провадження”  одним із заходів примусового характеру є  звернення стягнення на заробітну плату (заробіток), доходи, пенсію, стипендію боржника.

Відповідно до ст. 32 Закону України “Про виконавче провадження”  одним із заходів примусового характеру є  звернення стягнення на заробітну плату (заробіток), доходи, пенсію, стипендію боржника.
Стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника звертається у разі відсутності в боржника коштів на рахунках у банках чи інших фінансових установах, відсутності чи недостатності майна боржника для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів та стягнення на суму, що не перевищує трьох мінімальних розмірів заробітної плати.
За іншими виконавчими документами державний виконавець має право звернути стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника без застосування заходів примусового звернення стягнення на майно боржника за письмовою заявою стягувача.
Про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника державний виконавець виносить постанову, яка надсилається для виконання підприємству, установі, організації, фізичній особі, фізичній особі-підприємцю за місцем отримання  боржником відповідних доходів.
Підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи-підприємці здійснюють відрахування з доходів боржника і перераховують кошти стягувачеві у строк встановлений для здійснення зазначених виплат боржнику, а якщо такий строк не встановлено – до десятого числа кожного місяця, наступного за звітним. Кожні шість місяців державному виконавцеві направляється звіт про здійснені відрахування та виплати стягувачеві.
У разі припинення перерахування коштів стягувану у зв’язку із зміною боржником місця роботи, проживання, перебування чи навчання або зінших причин підприємства, установи , організації, фізичні особи, фізичні особи-підприємці не пізніш, як у триденний строк повідомляють державному виконавцю про причину припинення виплат та зазначають нове місце роботи, проживання, перебування, навчання боржника, якщо воно відоме. Посадові особи, винні у ненаданні таких відомостей без поважних причин, можуть бути притягнуті до відповідальності, передбаченої законом.
Відповідно до ст.70 Закону України “Про виконавче провадження” – розмір  відрахувань із заробітної плати та інших доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків.
Із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості:
–          у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю, відшкодування шкоди у зв’язку із втратою годувальника та збитків чи шкоди, заподіяних злочином, – п’ятдесят відсотків;
–          за всіма іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, – двадцять відсотків.
 
Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати не може перевищувати п’ятдесят відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі в разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється  на відрахування із заробітної плати в разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати сімдесяти відсотків.
Положення цієї статті застосовуються також у разі звернення стягнення на належні боржникові стипендію та інші доходи.
Кошти, на які не може бути звернено  стягнення визначені ст. 73 Закону України “Про виконавче провадження”.
Отже із вище наведеного можна зробити висновок: що жодний громадянин нашої держави який офіційно працює на роботі та отримує заробітну плату, або займається підприємницькою справою не може ухилитися від стягнень із заробітної плати : чи буде це штраф ДАЇ, а чи стягнення аліментів.

 
Старший державний виконавець
відділу ДВС  Надвірнянського РУЮ                                                       Л.С.Шаніна

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *