Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Посадовці ДОЗ ОДА взяли участь у селекторній нараді з Мінохорони здоров’я

Представники департаменту охорони здоров’я ОДА та обласного лабораторного центру взяли участь у селекторній нараді Міністерства охорони здоров’я, яка за допомогою телекомунікацій, одночасно транслювалася в усіх областях України.
Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко проінформував щодо схвалення Урядом розпорядження КМУ від 3 лютого 2020 року «Про заходи запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV» та Національного плану протиепідемічних заходів реагування на поширення випадків інфекційних хвороб, спричинених новим коронавірусом (2019-nCoV).

Хоча в Україні жодного випадку гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом лабораторно не підтверджено, проте заступник міністра поцікавився наскільки готові заклади охорони здоров’я до цих заходів. Адже, за його словами, підвищити рівень готовності системи реагування у сфері громадського здоров’я – це на сьогодні основне завдання. Для цього, як запевнив Віктор Ляшко, Міністерство забезпечило координацію між усіма профільними відомствами, зокрема з прикордонною і митною службами, з Держспоживслужбою, з Міністерствами інфраструктури та закордонних справ.

Крім того, Міністерство охорони здоров’я зобов’язало керівників департаментів та управлінь охорони здоров’я опрацювати локації для ізоляції осіб, які потенційно можуть перебувати в інкубаційному періоді.

Нагадаємо, що за даними МОЗ, на сьогодні в світі зареєстровано понад 24 тисячі хворих, 492 з яких померли. За межами Китаю вже виявили 190 випадків.

Як розповів Віктор Ляшко, в Міністерстві охорони здоров’я було складено Національний план протиепідемічних заходів. Основні серед яких, це продовження перебування на канікулах в Китаю їхніх студентів, які навчаються в Україні, утримання від туристичних чи інших поїздок до Китаю і з Китаю, а також посилення дезінфекції у громадському транспорті, включаючи авіаційні, залізничні та автомобільні перевезення. Крім того, Міністерство охорони здоров’я ближчим часом розпочне навчання з Державною службою надзвичайних ситуацій на випадок масового надходження хворих на гостру респіраторну вірусну інфекцію.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *