Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Правоохоронні органи, здійснюючи заходи контролю у сфері підприємницької діяльності, повинні діяти виключно в межах чинного законодавства

Про це сьогодні наголошувалося під час зустрічі голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука із головою Державної регуляторної служби України Ксенією Ляпіною, яка з робочою поїздкою прибула на Івано-Франківщину. Участь у розмові також взяла перший заступник голови ОДА Марія Савка.
За словами очільника Прикарпаття, у сучасних реаліях у представників малого і середнього бізнесу часто виникають труднощі у процесі ведення підприємницької діяльності. Серед ключових проблем бізнесу – низька платоспроможність громадян, складна економічна ситуація в державі та тиск з боку контролюючих органів.

«Сьогодні малий і середній бізнес визначають темпи економічного зростання області. Від діяльності таких підприємств залежать забезпеченість працездатного населення роботою і наповнення місцевих бюджетів фінансовим ресурсом, – наголосив Олег Гончарук. – Розуміючи всю складність ситуації, в якій працюють підприємці, обласна влада готова до конструктивного діалогу із бізнес-спільнотою та надання допомоги у вирішенні тих перепон, які ускладнюють підприємницьку діяльність».

Зі свого боку, Ксенія Ляпіна зауважила, що значна частина підприємців, на жаль, не володіють достатньою інформацією щодо своїх прав, тому не завжди можуть захистити власні інтереси на належному рівні.

«У зв’язку зі швидкими змінами у законодавстві представники малого і середнього бізнесу часто не знають про наявні норми правового захисту у процесі державного нагляду за їхньою діяльністю, – підкреслила Ксенія Ляпіна. – Тому зазнають тиску з боку різних органів влади, зокрема і правоохоронних. Проте, слід наголосити, що правоохоронні органи не вповноважені здійснювати заходи контролю у сфері підприємницької діяльності, а можуть діяти виключно в межах процесуального кодексу».

Ксенія Ляпіна також зазначила, що наразі в області відсутні скарги з боку бізнес-середовища на роботу контролюючих органів.

Під час прес-конференції для представників засобів масової інформації області, яка відбулася в ОДА, Ксенія Ляпіна також розповіла про реорганізацію Державної регуляторної служби України, застосування мораторію на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, роботу інтегрованої бази даних органів контролю та застосування комплексного перегляду усіх нормативно-правових документів, що мають регуляторний характер.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *