Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Представники Надвірнянської РДА взяли участь в засіданні колегії Держекоінспекції

Сьогодні під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки відбулося засідання колегії державної екологічної інспекції в області
У цьому заході взяли участь начальник Державної екологічної інспекції Ігор Стефурак, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Андрій Левкович, керівники управлінь екології та природних ресурсів ОДА, районних державних адміністрацій, районних рад, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад та представники ЗМІ.

Відкриваючи засідання колегії, Марія Савка наголосила: «Раціональне використання природних ресурсів, забезпечення життєдіяльності наших громадян – це та невід’ємна складова соціально-економічного розвитку не тільки Прикарпаття, але й держави в цілому. Одним із пріоритетних напрямків роботи для виконавчої влади та органів місцевого самоврядування є захист життя і здоров’я населення, досягнення гармонії між суспільством та природою. Робота екологічної інспекції спрямована на виконання природоохоронного законодавства. Цьогоріч ми вдруге проводимо колегію та сьогодні проаналізуємо роботу органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та екологічної інспекції».

Також посадовець окреслила основні екологічні проблеми, над якими працюють органи влади та які турбують прикарпатців. Зокрема, забруднення атмосферного повітря, несанкціоновані вирубка лісів, відбір піщано-гравійної суміші, поводження з водними ресурсами та твердими побутовими відходами. «Сьогодні ми повинні скоординувати спільні зусилля, розробити чітко скоординовану стратегію органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів задля зменшення екологічних ризиків та забезпечення екологічної безпеки мешканців краю», – підкреслила Марія Володимирівна.

На колегії йшлося про основні проблеми області у сфері екології. Зокрема, здійснення державного нагляду за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього середовища, основні проблеми охорони атмосферного повітря, земельних, водних ресурсів, поводження з відходами, які виявлені за результатами заходів контролю, стан виконання закону України «Про відходи» в частині роздільного збирання сміття.

Важливо зауважити, що державними інспекторами з охорони навколишнього середовища області впродовж шести місяців 2018 року здійснено 269 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства, з них 161 планова та 108 позапланових. За виявлені порушення вимог природоохоронного законодавства складено 220 протоколів, 215 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності та 5 протоколів передано до судових органів.

На засіданні було проаналізовано виконання рішень колегії Державної екологічної інспекції в області, яка відбулася цьогоріч 1 березня та розглянуті проблемні питання виявлені інспекцією під час перевірок райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства.

Додамо, що для ефективного вирішення екологічних проблем в області на колегії було запропоновано посилити державний нагляд за додержанням вимог природоохоронного законодавства, забезпечити вжиття всіх передбачених законодавством заходів впливу щодо виявлених порушників. Також на колегії наголошувалося на важливості співпраці екологічної інспекції, органів виконавчої влади, правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування для вирішення екологічних питань області.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *