Представники облдержадміністрації взяли участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Міжнародна політика»
5-7 липня в Києві проходив Всеукраїнський форум «Україна 30. Міжнародна політика» за участю Президента України Володимира Зеленського, міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, керівництва Міністерства оборони України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Представництва ЄС в Україні, в. о. голови Місії України при НАТО, президента Світового конгресу українців, комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітни
Спікери та гості обговорювали вектори зовнішньої політики України, стратегічні ініціативи зовнішньої політики та стратегічні цілі: курс на вступ до НАТО, енергетичну безпеку та підтримку української діаспори.
Крім того, на форумі йшлося про підтримку українського бізнесу на зовнішніх ринках як пріоритет зовнішньої політики, енергетичну дипломатію, а також розвиток логістичних можливостей України та ймовірні спільні транспортні й інфраструктурні проекти.
Наразі Україна має дипломатичні відносини з більш як 170 країнами, а також є членом більше 80-ти міжнародних організацій.
Під час другого дня форуму ішлося про Кримську платформу як зовнішньополітичний інструмент реалізації стратегії деокуації Криму, про політику сусідства України з ЄС та всесвітню українську спільноту.
23 серпня почне функціонувати Кримська платформа – міжнародний майданчик для обговорення важливих проблем, які стосуються Криму. Про це заявив представник Президента в АРК Антон Кориневич.
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова розповіла про мету створення Кримської платформи та наголосила, що деокупація Криму є топ пріоритетом зовнішньої політики України.
Також генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко зазначив, що саміт Кримської платформи 23 серпня матиме культурну складову, яка через гуманітарні проекти розповідатиме світові про ідентичність Криму, його історію і невід’ємний зв’язок з Україною.
«Кримська платформа – це прекрасний інструмент ще тому, що вона відбувається на багатьох рівнях. На рівні найвищому, парламентському, експортному, громадянського суспільства тощо. Тому дуже приємно, що до цих рівнів долучається культурна дипломатія як невід’ємний спосіб адвокації теми Криму в міжнародному середовищі», – говорить Володимир Шейко.
Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар під час свого виступу нагадав, що російська агресія почалася саме з прагнення України підписати Угоду про асоціацію з ЄС.
«У нас чітко прописано в Конституції прагнення до Європейського Союзу. Про цю пріоритетність говорив і Президент Володимир Зеленський, і міністр Кулеба. Це для нас пріоритет і є нашою мотивацією. З цієї мотивації треба виходити як ми будемо добиватися цієї цілі і яким шляхом ми будемо йти. Спочатку треба ідентифікувати виклики», – зазначив Боднар.
Він підкреслив, що головним викликом, звичайно, лишається безпека, тобто протидія російській агресії.
«А про роботу МФО «Кримська платформа» розповіла голова української делегації в ПАРЄ, заступниця голови Комітету ВРУ з питань інтеграції України до Європейського Союзу Марія Мезенцева.
Президент Світового Конґресу Українців Павло Ґрод під час свого виступу також наголосив, що без реформи верховенства права економічна ситуація в Україні не покращиться. Жителі Криму мають розуміти, яким буде розвиток півострова після деокупації. Таку думку висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
У роботі форуму взяла участь в. о. начальника управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації Галина Макота.
0 Коментарі