Прем’єр-міністр: З 1 січня почнеться процес зменшення цін на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та астми
"Сьогодні Міністерство охорони здоров'я, виконуючий обов'язки Міністра, презентує рішення Уряду щодо встановлення системи референтного ціноутворення. Тобто ми беремо п'ять країн: Польща, Латвія, Угорщина, Словаччина і Чехія за діючою речовиною, не за комерційною назвою препарату, а за діючою речовиною, ми встановлюємо по тих п'яти країнах середню ціну, яка в тих країнах – і в Україні ціна на ці препарати, на ці компоненти не може бути вищою, ніж середня, яку ми вирахували по тих країнах. Я думаю, що усі з цим погодяться, що це абсолютно справедливо і має привести до зниження цін на ліки", – повідомив Володимир Гройсман.
Система референтного ціноутворення встановлюється на ліки трьох категорій: від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми.
Уряд встановлюватиме ціну не на назви препаратів, а тільки на діючі речовини, зауважив Володимир Гройсман. "Це означає, що десятки і сотні тисячі препаратів будуть регулюватися по такій справедливій ціні", – зазначив він.
"Я переконаний, що з 1 січня ми будемо бачити процес зменшення цін на ліки по тих категоріях, про які я щойно сказав", – підкреслив Прем’єр-міністр.
Володимир Гройсман нагадав, що одне з перших рішень Уряду, яке вдалося прийняти за підтримки Верховної Ради, було проведення дерегуляції на ринку якісних ліків в Україні.
"Наступний крок – маємо встановити умови для того, щоб утворення ціни на ліки було справедливим. Не може так бути, що один і той же препарат, наприклад, в Польщі коштує, умовно кажучи, 50 грн, а в Україні той самий препарат коштує 150", – зазначив Голова Уряду.
"Не розумію, чому в Україні ліки на десятки або сотні відсотків дорожчі, ніж в країнах з якими ми межуємо. Це говорить тільки про те, що всі ті, хто займався ліками в країні, використовуючи монопольне становище, робили ціни не прийнятними і не чесними по відношенню до українських громадян. Ми у цьому питанні маємо поставити крапку", – підкреслив Прем’єр-міністр.
Володимир Гройсман зауважив, що у цій сфері десятиріччями збагачувалися ті, хто був посередниками на фармацевтичному ринку між виробниками і споживачами.
Прем’єр-міністр також зазначив, що Уряд у проекті Бюджету на 2017 рік закладає півмільярда гривень на реімбурсацію ліків – відшкодування вартості ліків для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2 типу та бронхіальної астми при амбулаторному лікуванні пацієнтів.
"Це означає, що хворі на гіпертонію, цукровий діабет ІІ типу та астму отримають державну підтримку на компенсацію вартості ліків для свого лікування і підтримки якості життя", – підкреслив Володимир Гройсман.
"Це тільки перші кроки, які ми маємо зробити в глобальній реформі системи охорони здоров'я", – зазначив Голова Уряду.
0 Коментарі