Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Презентація книги

     10 липня в приміщенні міської бібліотеки для юнацтва Степан Процюк презентував свою нову книгу «Трикутник» (роман, есе, інтерв’ю).

     10 липня в приміщенні міської бібліотеки для юнацтва Степан Процюк презентував свою нову книгу «Трикутник» (роман, есе, інтерв’ю).

Літературна біографія Степана Процюка розпочалася 1991 року з літгурту «Нова дегенерація». Сьогодні він – відомий український письменник, автор більше двадцяти книг, лауреат багатьох літературних премій. Його твори перекладені кількома іноземними мовами. З 2012 року Степан Васильович – член Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу. Літературний критик Олег Соловей зауважує: «Степан Процюк – письменник, що у своїх романах (зрештою, як і в есеях, і у колишніх віршах, поемах) небезпечно балансує поміж Сциллою натуралізму та Хариббою всесвітнього жаху, який усвідомити здатні хіба що обрані… Це щастя мистецьке називається експресіонізмом – бачити суть речей, прагнути щось змінити й одночасно мати цілковите розуміння того, що змінити нічого не можна…». Степана справедливо називають майстром психологічної прози, а Василь Шкляр жартує, що Степан – український Фрейд. І справді, цей жанр йому добре вдається. Автор не боїться зазирати у притемнені куточки підсвідомого, знає справжню етимологію людських вчинків, змушує боліти наші душі, мережачи червоним і чорним на сторінках своїх книг. Іще за Степаном Процюком закріпився «ярлик» найконтроверсійнішого з сучасних авторів-інтелектуалів. Тож і розмова з письменником відбулася в такому ключі: розповідь про нову книгу, яка видана, до речі, до першого серйозного ювілею (13 серпня Степанові виповниться 50 років), відповіді на запитання аудиторії, зокрема, друзів по перу Марії Дзюби, Надії Павлик, Романа Киселюка, думки і роздуми про літературу, творчість, в т. ч. в контексті сучасних подій, читання уривків з книги. Автор переднього слова до книги «Трикутник» «Такий дивний і дивовижний Процюк, або Напівшляху до вершин…» Лілія Максименко пише: «Ця книга – такий собі ключ до химерних замків, що їх полюбляє вибудовувати в літературі заскладний для пересічного сприйняття письменник…» І справді, Степан Процюк – письменник, який постійно у творчому зростанні, який не перестає дивувати читача різними гранями свого таланту. «Трикутник» – книга, в якій зібрано запитання, що не можуть не хвилювати кожну розумну людину». Тож радимо читати твори Степана Процюка, якщо ви маєте амбіції позиціонувати себе інтелігентною, розумною людиною.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *