Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Презентація книги

21 травня, напередодні Дня героїв, в читальній залі центральної районної бібліотеки надвірнянці вшановували пам»ять своїх героїв-повстанців брата і сестру Мирона і Марту Свідруків під час презентації книги Євгена Луціва «Люди з легенди. Життя та боротьба Мирона і Марти Свідруків». Книга вийшла друком у ТОВ «Надвірнянська друкарня» за сприяння родини Свідруків, міського голови З. Андрійовича, районної організації Всеукраїнського об’єднання ветеранів, а також культурно-мистецького фонду ім. В. Луціва. Євген Михайлович розповів про роботу над книгою, збирання спогадів від родини, сусідів, про свою зацікавленість цими людьми, які ще в юному віці – 13 років почали підпільну діяльність, в 16 стали повноправними членами УПА та загинули, не здавшись ворогу, не доживши до 24-х років. Міський голова Зіновій Андрійович підкреслив, що міська рада, депутати завжди підтримують вшанування видатних надвірнянців. У 2011 р. Мирону і Марті Свідрукам посмертно було надано посвідчення «Почесний житель міста Надвірна», на стіні музею історії Надвірнянщини встановлено меморіальну дошку, а 24 травня відбудеться відкриття скверу, в якому встановлено пам»ятник героям (проект міської ради, який профінансовано обласною радою та частково – міською). Видавець Теодор Ціховський розповів як книга готувалась до друку. Всіх зворушив виступ племінниці Мирона і Марти Оксани Козак – автора переднього слова до книги, в якому вона розповіла деякі деталі їхнього життя і боротьби, наприклад: Марта носила на грудях гранату, щоб в разі захоплення її ворогом підірвати себе… Тепло, щиро виступали, ділились думками, враженнями від книги, від постатей цих героїв краєзнавець Іван Кметюк, депутат районної ради Ігор Андруняк, голова товариства «Просвіта» Богдан Березицький, голова «Союзу українок Надвірнянщини» Ольга Багрійчук, директор ЦБМ, модератор заходу Марта Кушнерчук, редактор газети «Народна Воля» Іван Гриджук, голова Благодійного фонду ім.. В. Луціва Ольга Максим»юк, член правління Івано-Франківського товариства «Меморіал» Василь Тимків. Доречними були повстанські пісні, які виконали художній керівник Ліснотарновецького будинку культури Василь Дем»янів («Рости, рости, черемшино» – пісню на сл. Марка Боєслава, присвячену Марті Свідрук, разом з ним співали всі присутні) та його вихованці Найко Марія («Нас весна не там зустріла…»), Павлюк Максим («Ватра лісова»), а також поезія Марка Боєслава, яку читала Раїса Грушецька.

Учасники презентації щиро дякували автору за активну громадянську позицію, книгу, міському голові – за фінансову підтримку у виданні книги.

«Наші герої – золоте зерно нації, яке впало в землю і проросло Незалежністю України. Спогади про них, про їх бойовий шлях нехай ввіллються в історичну ріку народної пам’яті» (О. Козак).

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *