Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Презентація книги М.Семкіяша “В плині віків”11 лютого в читальній залі центральної районної бібліотеки відділом краєзнавчої літератури проведено презентацію книги історика, краєзнавця Михайла Семкіяша “В плині віків”. Модератор заходу завідувач відділу Раїса Грушецька зробила анотацію книги, коротко розкрила теми розділів.

Книга вийшла друком в Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти в грудні минулого року тиражем 300 примірників. Михайло Семкіяш є також автором ряду книг по історії – “Україна в умовах незалежності (1991-2011)”, “Стежками історії”, “Друга половина хх століття – втрачені ілюзії”, “Від Фултона до Белграда” та ін.

Книга “В плині віків” М.Семкіяша знайомить читачів із соціально-економічним життям Надвірнянщини на стику 19-20 століть.Ця тема належить до”білих плям” в історії Прикарпаття і в цьому основна актуальність видання. У книзі детально висвітлено постаті багатьох відомих людей, зокрема йдеться про лікаря, винахідника Антіна Кобилянського, про науковця-етнографа Антіна Онищука, професора Олега Целевича та ін.

У своєму виступі М.Семкіяш зазначив важливість краєзнавства, адже це фундамент історичної науки, відмітив, що по історії Надвірнянщини дуже мало історичних матеріалів. Також детально зупинився на на аналізі подій, які відбувалися на теренах Надвірнянщини в роки національно-визвольної війни 1648-1657р., опришківського руху, історії січового стрілецтва, зокрема згадав лікаря січового стрілецтва Костя Воєвідку, командира кінного полку Франца Бориса, який жив у с. Волосові, а також адвоката, банкіра Юрія Микицея, жителя с.Биткова, син якого загинув в бою під Крутами.

Присутні на презентації друзі та колеги М.Семкіяша історики-краєзнавці Володимир Свягла, Микола Сіщук, Євген Луців, Олег Гречко, Ігор Андруняк, Іван Кметюк та інші в своїх виступах високо оцінили працю Михайла Семкіяша, відзначивши скрупульозність роботи, аналіз кожної історичної події, науковий підхід до проблем, легкість та доступність в прочитанні, невтомну працьовитість автора, побажали успіхів в його творчій роботі та нових книг.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *