Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про відзначення 25-ї річниці Конституції України»

З метою гідного відзначення цього року 25-ї річниці Конституції України сьогодні Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 128/2021 «Про відзначення 25-ї річниці Конституції України».
Згідно з Указом, Кабінет міністрів має утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 25-ї річниці Конституції України, визначивши співголовами Прем’єр-міністра та керівника Офісу Президента України та залучивши до його складу представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, територіальних громад, громадських об’єднань.

На підставі пропозицій Організаційного комітету та з урахуванням епідемічної ситуації у державі буде розроблено план заходів. Також необхідно забезпечити, зокрема, проведення у місті Києві та інших населених пунктах урочистих заходів за участю представників центральної та місцевої влади, дипломатичного корпусу, міжнародних організацій та громадськості.

У День Конституції України, 28 червня, органам влади на місцях доручено організувати покладання квітів до пам’ятника автору першої української конституції гетьману Пилипу Орлику у місті Києві, пам’ятників і пам’ятних знаків видатним діячам українського державотворення в інших населених пунктах, проведення тематичних наукових, науково-практичних конференцій, «круглих столів», медійних, культурно-мистецьких, освітніх та інших патріотично-виховних заходів, спрямованих на поширення інформації про історію конституціоналізму, формування правової культури, виховання поваги до Основного Закону України;

Крім того, необхідно організувати проведення конкурсу серед студентів та молодих науковців на найкращу наукову роботу щодо розвитку конституційно-правового регулювання.

Також Указом передбачено сприяння реалізації ініціатив громадськості, спрямованих на утвердження в Україні засад правової держави, підтримку незворотності європейського та євроатлантичного курсу України, забезпечення широкого висвітлення заходів з відзначення 25-ї річниці Конституції України.

Національний банк України має виготовити та випустити в обіг пам’ятну монету.

Обласним, Київській міській державним адміністраціям доручено розробити, затвердити та забезпечити виконання регіональних планів заходів із відзначення 25-ї річниці Конституції України.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *