Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Президент на Міжнародній антикорупційній конференції: Без активної участі суспільства ми не забезпечимо ефективність реформ


Президент взяв участь у роботі Міжнародної антикорупційної конференції «Запобігаємо. Боремось. Діємо».


Президент взяв участь у роботі Міжнародної антикорупційної конференції «Запобігаємо. Боремось. Діємо».

Глава держави наголосив у своєму виступі, що для успішного розвитку держави і залучення інвесторів Україна має продемонструвати ефективні зусилля із забезпечення миру та ефективні заходи боротьби з корупцією, «раковою пухлиною, на яку 24 роки хворіє Україна». «Без участі суспільства, без активної участі громадян ми не зможемо забезпечити ефективність реформ», – особливо підкреслив Президент.

За словами Глави держави, зараз завершується перший етап – інституціонального і законодавчого забезпечення боротьби з корупцією. «Сокиру ми вже загострили. Головна роль, ключова відповідальність і найбільша надія зараз покладаються на Національне антикорупційне бюро», – сказав Петро Порошенко.

Президент відзначив, що високоповажні громадські авторитети шляхом безпрецедентно відкритого, прозорого і висококонкурентного конкурсу знайшли директора Антикорупційного бюро. Так само на прозорих конкурсних засадах, з використанням найсучасніших професійних та психологічних тестів, підбирали кожного детектива з тих 140-ка, які, наголосив Президент, «зараз вже відібрані, навчені, озброєні і чекають спеціалізованої антикорупційної прокуратури як останнього чинника, який дозволить стартувати цьому процесу».

Конкурсні процедури з формування спеціалізованої антикорупційної прокуратури так само відбуваються прозоро. З 11 членів спеціалізованої конкурсної комісії дев’ять представляють громадські організації, лише дві особи є прокурорами. «Наголошую, решта – громадські діячі, правник, герой антитерористичної операції, представник наших партнерів зі Сполучених Штатів Америки з досвідом прокурорської діяльності, правозахисник, політичний аналітик», – заявив Президент, зазначивши, що такий склад комісії гарантує об'єктивність, неупередженість та оновленість.

Президент звернув увагу на те, що декілька громадських діячів зі складу спеціалізованої комісії дуже критично висловлювалися на адресу влади, Президента, але пройшли до складу комісії, в тому числі і завдяки голосам депутатів від «Блоку Петра Порошенка» у Парламенті. «Я звернувся і попросив, що ми маємо зробити все, щоб процедура і склад комісії гарантували обрання незалежного, в тому числі і незалежного від влади антикорупційного прокурора», – наголосив Президент.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *