Президент підписав закон про звільнення від оподаткування благодійної допомоги
Президент України Петро Порошенко підписав Закон України від 02.09.2014 р. №1668-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги».
Президент України Петро Порошенко підписав Закон України від 02.09.2014 р. №1668-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги».
Законом № 1668-VII на час проведення антитерористичної операції, звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб благодійна допомога, що надається на потреби її проведення. Тобто, цей законодавчий акт визначає, що суми коштів, отриманих благодійниками – фізичними особами (які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції) на банківські рахунки для надання благодійної допомоги на користь АТО, не включатимуться до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб.
Крім того, тимчасово, на період проведення АТО, без обмежень включатимуться до інших витрат звичайної діяльності платника податку на прибуток підприємств суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) для потреб забезпечення проведення АТО.
Звільнення від оподаткування продукції оборонного призначення
Президент України Петро Порошенко підписав закони про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України щодо звільнення від оподаткування продукції оборонного призначення, прийняті Верховною Радою України 2 вересня.
Закон України №1657-VII про внесення змін до Митного кодексу спрощує ввезення продукції оборонного призначення на митну територію України під час дії особливого періоду, введення надзвичайного стану і в період проведення антитерористичної операції шляхом звільнення її від оподаткування митом. Про це йдеться в пункті 20 частини першої статті 282 Митного кодексу України.
Аналогічно відповідно до Закону №1658-VII про внесення змін до Податкового кодексу статтю 197 доповнено пунктом 197.23, згідно з яким операції із ввезення на митну територію України продукції оборонного призначення звільнено від оподаткування податком на додану вартість.
В обох законам йдеться про те, що перелік товарів із зазначенням кодів згідно з УКТ ЗЕД затверджується Кабінетом Міністрів України.
Дія Закону не поширюватиметься на продукцію оборонного призначення, що ввозиться на митну територію України з території держави, визнаної відповідно до законодавства України державою-окупантом чи нормами міжнародного права – державою-агресором.
Закони набирають чинності з дня опублікування.
Ігор Білоус: Податкова реформа не повинна підривати державні фінанси
Метою реформування податкової системи на даному етапі є створення розумного балансу між обов’язком держави щодо фінансування суспільних потреб та комфортними умовами ведення бізнесу. Податкова реформа також повинна стимулювати розвиток обороноздатності й відновлення зруйнованих територій. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час ІІІ Податкового форуму, який відбувся сьогодні, 26 вересня, за підтримки Асоціації правників України.
«Податкова реформа не повинна підривати державні фінанси. Сьогодні це дуже важливий момент. Але вона також має стимулювати розвиток обороноздатності та відновлення зруйнованих територій. Тому здійснити революційне зниження податків сьогодні не можливо. Наше завдання – це створення найбільш комфортного, справедливого та стабільного податкового середовища. А воно можливе тільки за рахунок проведення комплексу заходів», – наголосив Ігор Білоус.
Ключовою позицією податкової реформи, вважає керівник служби, є зниження ставки єдиного внеску для роботодавців, що сприятиме легалізації заробітних плат. Одночасно з такими змінами ставок буде запроваджено жорстке покарання за порушення закону.
Крім того, із імплементацією податкової реформи ДФС України пропонує ввести на трирічний термін заборону на зміни податкового законодавства, що забезпечить принцип стабільності та сприятливо позначиться на роботі бізнес-середовища.
Керівник Державної фіскальної служби закликав учасників форуму, а це більш як 100 провідних фахівців податкового права, активно долучитися до процесу формування засад податкової політики в Україні.
«Ми не претендуємо на ексклюзивність податкових ідей і готові дослухатися до ваших пропозицій. Якщо ви хочете бути почутими, беріть активну участь у творенні податкової реформи. Ми зацікавлені у розвитку ділової активності суб’єктів господарювання, створенні умов для роботи платників податків, формуванні у суспільстві високого рівня ділової та податкової культури», – зазначив Ігор Білоус.
«Саме для якісної співпраці з бізнесом та підвищення культури сплати податків запроваджуються реформи в податковому законодавстві та створюються відповідні сервіси» -, підкреслила Тетяна Євгенівна.
На завершення Тетяна Євгенівна відповіла на запитання, які турбували учасників семінару, та звернула увагу, що отримати безкоштовний цифровий підпис платник може завітавши в Центр обслуговування платників за адресою: Київський майдан, 4, кабінет 30 або отримати довідки за номером: 77- 84-94 , 77- 71-90, 77-71-29.
Юридична особа може перейти на спрощену систему оподаткування протягом року
Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів може перейти на спрощену систему оподаткування. Зробити це можна шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
Юридична особа має право перейти на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік
Такий перехід може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано відповідні вимоги (встановлені в п. 291.4 ст.291 ПКУ).
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування регулюється ст. 298 Податкового кодексу України.
Зміни до Податкового кодексу України: податок на додану вартість.
Законом України від 31.07.2014 № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема, щодо податку на додану вартість.
Зміни, що набрали чинності з 03.08.2014 року
Скасовано пільга з ПДВ на операції з постачання, імпорту та експорту деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД (крім брикетів та гранул товарної під категорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00).
Тимчасова «зернова» пільга:
– дію тимчасової пільги, яка передбачена прим.1 п. 15 підрозд. 2 ХХ Податкового кодексу України (від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 – 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами – виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств – виробників, а також крім постачання таких зернових та технічних культур Аграрним фондом у разі їх придбання з податком на додану вартість, продовжено до 31.12.2014 року.
З 01.10.2014 року операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур зазначених вище груп УКТ ЗЕД, звільняються від оподаткування ПДВ, вирощених на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у їх власності та/або постійному користуванні, а також і тих хто вирощує їх на орендованих землях, зареєстрованих належним чином відповідно до встановленого законом порядку, на дату такого експорту.
– до 31.12.2014 р. включно призупинено дію п. 197.21 ст.197 Податкового кодексу України.
Зміни, що набирають чинності з 01.01.2015 року:
Податкова звітність з ПДВ
Пункт 49.4 ст. 49 Податкового кодексу України доповнено абзацом другим, яким встановлено, що податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.
Впроваджено систему електронного адміністрування ПДВ
Платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Для відкриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає банку, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер платника.
Банк, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, визначається Кабінетом Міністрів України.
На рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ платника зараховуються кошти:
– з власного поточного рахунку платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до п. 200¹.3 ст.200¹ Податкового кодексу України;
– з власного поточного рахунку платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку;
– з власного поточного рахунку платника в сумі податку, отриманого від покупців при проведенні операцій з продажу товарів/послуг за готівкові кошти або при проведенні бартерних (товарообмінних) операцій;
– з власного поточного рахунку платника в сумі податку, нарахованого платником за результатами проведення операцій, передбачених п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України.
Податкові накладні
Скасовано паперові форми податкових накладних. У зв’язку з цим не має необхідності складати податкову накладну у двох примірниках. Встановлено, що платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо накладення електронного підпису та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягатимуть всі податкові накладні незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.
Реєстр виданих та отриманих податкових накладних
Змінами внесеними до п.201.15 ст. 201 Податкового кодексу України, не передбачено ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних і подання до контролюючого органу копій записів у такому реєстрі в електронному вигляді.
Водночас зазначену статтю доповнено новим пунктом 201.11¹, згідно з яким на платників ПДВ покладено обов’язок веденняреєстру виданих та отриманих документів, зазначених у п. 201.11 ст. 201 Податкового кодексу України (транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, касові чеки).
Платники податку у складі податкової звітності з цього податку подають контролюючому органу копії записів у таких реєстрах за такий період в електронному вигляді. Форма, порядок заповнення і подання такого реєстру встановлюються відповідно до вимог розділу II «Адміністрування податків, зборів, платежів» Податкового кодексу України.
Критерії обов’язкової реєстрації платників ПДВ
Обов’язковій реєстрації платниками ПДВ підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Податкового кодексу України, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).
Кому потрібно платити збір за використання радіочастотним ресурсом України
Відповідно до статті 318 Податкового кодексу України, платниками збору за використання радіочастотним ресурсом України є загальні користувачі радіочастотного ресурсу України, визначені законодавством про радіочастотний ресурс, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі:
– ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України;
– ліцензії на мовлення та дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою;
– дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою, отриманого на підставі договору з власником ліцензії на мовлення;
– дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою.
Платникам, обчислюючи суму збору, потрібно враховувати вид радіозв'язку, розмір встановлених ставок та ширину смуги радіочастот по кожному регіону окремо (пункт 321.3. статті 321 Кодексу). Та за місцем податкової реєстрації у строки, визначені для місячного податкового (звітного) періоду, до контролюючих органів подати розрахунки збору та сплатити суму нарахованого податку.
Ігор Білоус пропонує ввести заборону на зміну податкового законодавства
– Метою реформування податкової системи на даному етапі є створення розумного балансу між обов’язком держави щодо фінансування суспільних потреб та комфортними умовами ведення бізнесу. Податкова реформа також повинна стимулювати розвиток обороноздатності й відновлення зруйнованих територій, – говорить Ігор Білоус, голова ДФС України.
«Податкова реформа повинна підримати державні фінанси. Сьогодні це дуже важливий момент. Тому здійснити революційне зниження податків сьогодні не можливо. Наше завдання – це створення найбільш комфортного, справедливого та стабільного податкового середовища. А воно можливе тільки за рахунок проведення комплексу заходів», – наголосив Ігор Білоус.
Ключовою позицією податкової реформи, вважає керівник служби, є зниження ставки єдиного внеску для роботодавців, що сприятиме легалізації заробітних плат. Одночасно з такими змінами ставок буде запроваджено жорстке покарання за порушення закону.
Крім того, із імплементацією податкової реформи ДФС України пропонує ввести на трирічний термін заборону на зміни податкового законодавства, що забезпечить принцип стабільності та сприятливо позначиться на роботі бізнес-середовища.
Керівник Державної фіскальної служби закликає громадськість та експертів активно долучитися до процесу формування засад податкової політики в Україні.
Затверджено нову форму податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Законом України від 27 березня 2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до статті 265 Податкового кодексу України, які набрали чинності з 1 квітня 2014 року.
Зокрема, слова «житлова площа» замінено словами «загальна площа», в результаті чого змінилася база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
З метою приведення у відповідність нормативно-правових актів із Законом №1166 наказом Міністерства фінансів України від 01.07.2014 р. №735 затверджено нову форму Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Наказ набрав чинності 16.09.2014 р.
Півлітрова пляшка горілки не може коштувати менше 39,9 грн.
На цьому наголошують в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області. Податківці звертають увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну та оптову торгівлю алкогольними напоями, що відповідно до постанови кабінету Міністрів України від 11.06.2014 №177, з 01 серпня поточного року зросли мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.
Так, з 01 серпня 2014 року мінімальна оптово-відпускна ціна однієї пляшки горілки ємністю 0,5 літри та міцністю 40% складає 26,6 грн., а горілки аналогічної ємності та міцності 38% коштує 25,27 грн.
Також, з 01 серпня 2014 року змінилася мінімальна роздрібна ціна на алкогольні напої. Зокрема, розрахункова ціна однієї пляшки горілки ємністю 0,5 літри та міцністю 40% в роздрібній мережі складає 39,9 грн, а горілки налогічної ємності та міцності 38% коштує 37,91 грн.
Суб’єктам господарювання, що здійснюють роздрібну/оптову торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами слід звернути увагу, що з 04 вересня 2014 року вступили в дію зміни до Закону України №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме внесено зміни в статтю 17 «Відповідальність за порушення норм цього Закону».
Законом № 1668-VII на час проведення антитерористичної операції, звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб благодійна допомога, що надається на потреби її проведення. Тобто, цей законодавчий акт визначає, що суми коштів, отриманих благодійниками – фізичними особами (які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції) на банківські рахунки для надання благодійної допомоги на користь АТО, не включатимуться до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб.
Крім того, тимчасово, на період проведення АТО, без обмежень включатимуться до інших витрат звичайної діяльності платника податку на прибуток підприємств суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) для потреб забезпечення проведення АТО.
Звільнення від оподаткування продукції оборонного призначення
Президент України Петро Порошенко підписав закони про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України щодо звільнення від оподаткування продукції оборонного призначення, прийняті Верховною Радою України 2 вересня.
Закон України №1657-VII про внесення змін до Митного кодексу спрощує ввезення продукції оборонного призначення на митну територію України під час дії особливого періоду, введення надзвичайного стану і в період проведення антитерористичної операції шляхом звільнення її від оподаткування митом. Про це йдеться в пункті 20 частини першої статті 282 Митного кодексу України.
Аналогічно відповідно до Закону №1658-VII про внесення змін до Податкового кодексу статтю 197 доповнено пунктом 197.23, згідно з яким операції із ввезення на митну територію України продукції оборонного призначення звільнено від оподаткування податком на додану вартість.
В обох законам йдеться про те, що перелік товарів із зазначенням кодів згідно з УКТ ЗЕД затверджується Кабінетом Міністрів України.
Дія Закону не поширюватиметься на продукцію оборонного призначення, що ввозиться на митну територію України з території держави, визнаної відповідно до законодавства України державою-окупантом чи нормами міжнародного права – державою-агресором.
Закони набирають чинності з дня опублікування.
Ігор Білоус: Податкова реформа не повинна підривати державні фінанси
Метою реформування податкової системи на даному етапі є створення розумного балансу між обов’язком держави щодо фінансування суспільних потреб та комфортними умовами ведення бізнесу. Податкова реформа також повинна стимулювати розвиток обороноздатності й відновлення зруйнованих територій. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час ІІІ Податкового форуму, який відбувся сьогодні, 26 вересня, за підтримки Асоціації правників України.
«Податкова реформа не повинна підривати державні фінанси. Сьогодні це дуже важливий момент. Але вона також має стимулювати розвиток обороноздатності та відновлення зруйнованих територій. Тому здійснити революційне зниження податків сьогодні не можливо. Наше завдання – це створення найбільш комфортного, справедливого та стабільного податкового середовища. А воно можливе тільки за рахунок проведення комплексу заходів», – наголосив Ігор Білоус.
Ключовою позицією податкової реформи, вважає керівник служби, є зниження ставки єдиного внеску для роботодавців, що сприятиме легалізації заробітних плат. Одночасно з такими змінами ставок буде запроваджено жорстке покарання за порушення закону.
Крім того, із імплементацією податкової реформи ДФС України пропонує ввести на трирічний термін заборону на зміни податкового законодавства, що забезпечить принцип стабільності та сприятливо позначиться на роботі бізнес-середовища.
Керівник Державної фіскальної служби закликав учасників форуму, а це більш як 100 провідних фахівців податкового права, активно долучитися до процесу формування засад податкової політики в Україні.
«Ми не претендуємо на ексклюзивність податкових ідей і готові дослухатися до ваших пропозицій. Якщо ви хочете бути почутими, беріть активну участь у творенні податкової реформи. Ми зацікавлені у розвитку ділової активності суб’єктів господарювання, створенні умов для роботи платників податків, формуванні у суспільстві високого рівня ділової та податкової культури», – зазначив Ігор Білоус.
«Саме для якісної співпраці з бізнесом та підвищення культури сплати податків запроваджуються реформи в податковому законодавстві та створюються відповідні сервіси» -, підкреслила Тетяна Євгенівна.
На завершення Тетяна Євгенівна відповіла на запитання, які турбували учасників семінару, та звернула увагу, що отримати безкоштовний цифровий підпис платник може завітавши в Центр обслуговування платників за адресою: Київський майдан, 4, кабінет 30 або отримати довідки за номером: 77- 84-94 , 77- 71-90, 77-71-29.
Юридична особа може перейти на спрощену систему оподаткування протягом року
Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів може перейти на спрощену систему оподаткування. Зробити це можна шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
Юридична особа має право перейти на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік
Такий перехід може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано відповідні вимоги (встановлені в п. 291.4 ст.291 ПКУ).
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування регулюється ст. 298 Податкового кодексу України.
Зміни до Податкового кодексу України: податок на додану вартість.
Законом України від 31.07.2014 № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема, щодо податку на додану вартість.
Зміни, що набрали чинності з 03.08.2014 року
Скасовано пільга з ПДВ на операції з постачання, імпорту та експорту деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД (крім брикетів та гранул товарної під категорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00).
Тимчасова «зернова» пільга:
– дію тимчасової пільги, яка передбачена прим.1 п. 15 підрозд. 2 ХХ Податкового кодексу України (від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 – 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами – виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств – виробників, а також крім постачання таких зернових та технічних культур Аграрним фондом у разі їх придбання з податком на додану вартість, продовжено до 31.12.2014 року.
З 01.10.2014 року операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур зазначених вище груп УКТ ЗЕД, звільняються від оподаткування ПДВ, вирощених на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у їх власності та/або постійному користуванні, а також і тих хто вирощує їх на орендованих землях, зареєстрованих належним чином відповідно до встановленого законом порядку, на дату такого експорту.
– до 31.12.2014 р. включно призупинено дію п. 197.21 ст.197 Податкового кодексу України.
Зміни, що набирають чинності з 01.01.2015 року:
Податкова звітність з ПДВ
Пункт 49.4 ст. 49 Податкового кодексу України доповнено абзацом другим, яким встановлено, що податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.
Впроваджено систему електронного адміністрування ПДВ
Платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Для відкриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає банку, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер платника.
Банк, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, визначається Кабінетом Міністрів України.
На рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ платника зараховуються кошти:
– з власного поточного рахунку платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до п. 200¹.3 ст.200¹ Податкового кодексу України;
– з власного поточного рахунку платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку;
– з власного поточного рахунку платника в сумі податку, отриманого від покупців при проведенні операцій з продажу товарів/послуг за готівкові кошти або при проведенні бартерних (товарообмінних) операцій;
– з власного поточного рахунку платника в сумі податку, нарахованого платником за результатами проведення операцій, передбачених п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України.
Податкові накладні
Скасовано паперові форми податкових накладних. У зв’язку з цим не має необхідності складати податкову накладну у двох примірниках. Встановлено, що платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо накладення електронного підпису та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягатимуть всі податкові накладні незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.
Реєстр виданих та отриманих податкових накладних
Змінами внесеними до п.201.15 ст. 201 Податкового кодексу України, не передбачено ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних і подання до контролюючого органу копій записів у такому реєстрі в електронному вигляді.
Водночас зазначену статтю доповнено новим пунктом 201.11¹, згідно з яким на платників ПДВ покладено обов’язок веденняреєстру виданих та отриманих документів, зазначених у п. 201.11 ст. 201 Податкового кодексу України (транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, касові чеки).
Платники податку у складі податкової звітності з цього податку подають контролюючому органу копії записів у таких реєстрах за такий період в електронному вигляді. Форма, порядок заповнення і подання такого реєстру встановлюються відповідно до вимог розділу II «Адміністрування податків, зборів, платежів» Податкового кодексу України.
Критерії обов’язкової реєстрації платників ПДВ
Обов’язковій реєстрації платниками ПДВ підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Податкового кодексу України, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).
Кому потрібно платити збір за використання радіочастотним ресурсом України
Відповідно до статті 318 Податкового кодексу України, платниками збору за використання радіочастотним ресурсом України є загальні користувачі радіочастотного ресурсу України, визначені законодавством про радіочастотний ресурс, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі:
– ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України;
– ліцензії на мовлення та дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою;
– дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою, отриманого на підставі договору з власником ліцензії на мовлення;
– дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою.
Платникам, обчислюючи суму збору, потрібно враховувати вид радіозв'язку, розмір встановлених ставок та ширину смуги радіочастот по кожному регіону окремо (пункт 321.3. статті 321 Кодексу). Та за місцем податкової реєстрації у строки, визначені для місячного податкового (звітного) періоду, до контролюючих органів подати розрахунки збору та сплатити суму нарахованого податку.
Ігор Білоус пропонує ввести заборону на зміну податкового законодавства
– Метою реформування податкової системи на даному етапі є створення розумного балансу між обов’язком держави щодо фінансування суспільних потреб та комфортними умовами ведення бізнесу. Податкова реформа також повинна стимулювати розвиток обороноздатності й відновлення зруйнованих територій, – говорить Ігор Білоус, голова ДФС України.
«Податкова реформа повинна підримати державні фінанси. Сьогодні це дуже важливий момент. Тому здійснити революційне зниження податків сьогодні не можливо. Наше завдання – це створення найбільш комфортного, справедливого та стабільного податкового середовища. А воно можливе тільки за рахунок проведення комплексу заходів», – наголосив Ігор Білоус.
Ключовою позицією податкової реформи, вважає керівник служби, є зниження ставки єдиного внеску для роботодавців, що сприятиме легалізації заробітних плат. Одночасно з такими змінами ставок буде запроваджено жорстке покарання за порушення закону.
Крім того, із імплементацією податкової реформи ДФС України пропонує ввести на трирічний термін заборону на зміни податкового законодавства, що забезпечить принцип стабільності та сприятливо позначиться на роботі бізнес-середовища.
Керівник Державної фіскальної служби закликає громадськість та експертів активно долучитися до процесу формування засад податкової політики в Україні.
Затверджено нову форму податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Законом України від 27 березня 2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до статті 265 Податкового кодексу України, які набрали чинності з 1 квітня 2014 року.
Зокрема, слова «житлова площа» замінено словами «загальна площа», в результаті чого змінилася база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
З метою приведення у відповідність нормативно-правових актів із Законом №1166 наказом Міністерства фінансів України від 01.07.2014 р. №735 затверджено нову форму Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Наказ набрав чинності 16.09.2014 р.
Півлітрова пляшка горілки не може коштувати менше 39,9 грн.
На цьому наголошують в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області. Податківці звертають увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну та оптову торгівлю алкогольними напоями, що відповідно до постанови кабінету Міністрів України від 11.06.2014 №177, з 01 серпня поточного року зросли мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.
Так, з 01 серпня 2014 року мінімальна оптово-відпускна ціна однієї пляшки горілки ємністю 0,5 літри та міцністю 40% складає 26,6 грн., а горілки аналогічної ємності та міцності 38% коштує 25,27 грн.
Також, з 01 серпня 2014 року змінилася мінімальна роздрібна ціна на алкогольні напої. Зокрема, розрахункова ціна однієї пляшки горілки ємністю 0,5 літри та міцністю 40% в роздрібній мережі складає 39,9 грн, а горілки налогічної ємності та міцності 38% коштує 37,91 грн.
Суб’єктам господарювання, що здійснюють роздрібну/оптову торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами слід звернути увагу, що з 04 вересня 2014 року вступили в дію зміни до Закону України №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме внесено зміни в статтю 17 «Відповідальність за порушення норм цього Закону».
0 Коментарі