Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Прикарпатські територіальні громади та ґміни Опольського воєводства зацікавлені у налагодженні співпраці

Днями в облдержадміністрації відбулася зустріч представників Опольського воєводства Республіки Польща з головами об’єднаних територіальних громад області.
Співпраця між Опольським воєводством та Івано-Франківською областю триває вже близько 20 років. Зараз польська делегація приїхала з метою налагодження контактів з прикарпатськими ОТГ для втілення спільних ініціатив, написання та реалізації транскордонних проєктів.

За словами виконавчого директора Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігоря Мельничука, нині ведеться посилена робота з налагодження якісного діалогу між муніципалітетами обох держав. «Наразі встановлюємо мережу зв’язків з польськими ґмінами Опольського воєводства, які зацікавлені у співпраці. У цьому нам допомагатиме Центр польської культури та європейського діалогу. Ми вже домовились про наступну комунікацію: підготуємо серію інформаційних матеріалів про те, які у нашій області є громади, з яким економічним потенціалом та ідеями розвитку. Польські колеги, зі свого боку, також представлять узагальнену інформацію про свої муніципалітети», — сказав він.

За результатами зустрічі було визначено можливі напрями співпраці. Це — безпека, охорона здоров’я, освіта, місцевий економічний розвиток, АПК, спорт тощо.

У рамках наукового семінару «Інструменти безпосередньої демократії. Досвід Польщі та України у процесі децентралізації» Агенція спільно з Центром польської культури та європейського діалогу організували для представників Опольського воєводства візит до Брошнів-Осадської об’єднаної територіальної громади. Там гостям продемонстрували реалізовані за два роки ініціативи – відновлення інфраструктури, створення освітніх просторів, удосконалення системи надання медичних послуг, будівництво спортивних об’єктів. Також у громаді здійснюють посилену діяльність щодо відновлення історико-культурної спадщини. Зокрема, реалізовують проєкт зі створення музею депортації. Очільник громади Назарій Іванів розповів і про амбітну ініціативу з відновлення 74 кілометрової вузькоколійної залізниці, котра з’єднуватиме селище Брошнів-Осаду із селом Осмолода.

Польську делегацію приємно вразили такі результати.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *