Прикарпатський центр репродукції людини – один з трьох в Україні – здійснює безоплатне проведення першого курсу лікування безплідності
Держава безоплатно допомагає стати батьками тим парам, які мають труднощі із заплідненням. В Україні працює спеціальна державна програма, в рамках якої таке лікування – повністю безоплатне.
Першу спробу запліднення для жінок у віці від 19 до 40 років, які відповідають абсолютним показанням, держава оплачує медзакладу на 100 відсотків. Кошти на це виділяються щороку.
У межах програми використовується так званий метод ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій). Це система методик, за яких деякі етапи запліднення (наприклад, отримання статевих клітин або ембріонів) відбуваються поза межами організму.
Безоплатне проведення першого курсу лікування безплідності методами ДРТ за бюджетні кошти наразі здійснюють три медичні заклади в Україні:
- Клініка репродуктивних технологій НУОЗ ім. П. Л. Шупика (м. Київ).
- Прикарпатський центр репродукції людини (м. Івано-Франківськ).
- Український медичний центр акушерства, гінекології та репродуктології (м. Харків).
Для організації такого лікування:
- медична документація жінок із повним переліком обстежень за місцем проживання направляється закладами охорони здоров’я до комісії місцевого департаменту/управління охорони здоров’я. Комісія ДОЗ/УОЗ після розгляду направляє документи з висновками до комісії Міністерства охорони здоров’я;
- комісія МОЗ розглядає медичну документацію і приймає рішення про направлення до одного з медзакладів для лікування за державний кошт;
- ДОЗ/УОЗ надає жінкам необхідну інформацію і скеровує на лікування.
Детальніша інформація про порядок направлення жінок для проведення першого курсу лікування безплідності методами допоміжних репродуктивних технологій за абсолютними показаннями за бюджетні кошти – у відповідному наказі МОЗ.
0 Коментарі