Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Прикарпаття долучилося до проведення Днів спільнодії «Стійкість молоді – сила нації»


Акції відбулися за ініціативи Координаційний центр КМУ / Mental Health UA в майже усіх областях України.

«Молодь залишається дуже вразливою. Це вже неодноразово доводили наші дослідження. Водночас діти, підлітки, молоді люди готові піклуватися про своє ментальне здоров’я, готові звертатися за підтримкою. Тому наша спільна мета допомогти їм поглибити свої знання та створити умови для формування стійкості в усіх куточках країни, на всіх рівнях держави», – наголосила керівниця Координаційний центр КМУ / Mental Health UA Оксана Збітнєва.

Організаторами заходів на місцях виступили обласні військові адміністрації, зокрема профільні заступники керівників ОВА та регіональні координатори Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді Олени Зеленської.

По всій країні їх учасниками стали близько 3000 представників молоді.

Головною метою Днів спільнодії стало відкриття для них світу ментального здоров’я.

Насамперед представили всі нині доступні можливості підтримки. Зокрема нагадали, що зі скаргами на власний психоемоційний стан можна звертатися до свого сімейного лікаря та отримувати відповідну допомогу.

«Піклуючись про ментальне здоров’я, ми підтримуємо нашу стійкість. Розуміючи це, ми об’єднуємо в регіоні зусилля для побудови великої екосистеми ментального здоров’я, зокрема й для нашої молоді», – розповіла перша заступниця очільника Черкаської обласної державної адміністрації Наталія Кравченко.

«Надзвичайно важливо кожному піклуватися про фізичне та ментальне здоров’я. Саме задля того, аби кожен знайшов необхідну психологічну допомогу, проводимо такі Дні спільнодії», – зазначила заступниця  голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Людмила Сірко

Крім того, провели сеанси арттерапії, майстеркласи, квести. Відбулись спільні руханки: продемонстрували як спорт та фізична культура можуть бути елементом піклування про себе.

Опановували техніки самодопомоги під час івенту «Подорож до ментального здоров’я». Взяли участь у тренінгах надання першої психологічної допомоги.

«Я тепер знаю як допомогти близькій людині під час панічної атаки!», – каже студентка Софія.

Назар з Житомира додає: «Особисто відчув користь від технік самодопомоги. Це мене надихнуло приділяти саморозвитку більше часу й щодня дбати про своє ментальне здоровʼя».

До заходів в рамках Днів спільнодії долучилися також місцеві громадські організації, представники міжнародних проєктів допомоги, психологи ДСНС УкраїниНаціональної поліції України. Аби оцінити загальний психоемоційний стан молоді відбулось опитування учасників на тему «Ментальне здоров’я – це…»

«Наш обов’язок підтримати та навчити дітей піклуватися про себе і своє ментальне здоров’я. Це пряма інвестиція у майбутнє. Невдовзі саме вони будуть розбудовувати нашу країну», – впевнена регіональна координаторка в Сумській області Жанна Сидоренко.

«Молодь має знати все про ментальне здоров’я, для чого потрібно дбати про нього. Ми маємо допомогти усвідомити, що ментальне здоров’я не менш важливе, ніж фізичне», – закликала регіональна координаторка в Закарпатській області Таїсія Симочко.

#тияк

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *