Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Про інфраструктурну субвенцію для ОТГ в рамках семінару: як не втратити і використати раціонально

Як правильно використати кошти інфраструктурної субвенції в 2019 році та які зміни відбулись у відповідній постанові уряду обговорювали в рамках семінару «Актуальні питання підготовки проектів до Державного фонду регіонального розвитку та використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ», організованого Івано-Франківським центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», спільно з облдержадміністрацією.

«Три роки поспіль об’єднані громади Прикарпаття практично 100% використовують кошти інфраструктурної субвенції та інвестують їх у проекти покращення місцевої інфраструктури. Такий хороший результат вдалось досягти завдяки співпраці з профільними департаментами ІФ ОДА, експертній підтримці громад. Хотілось би, щоб цьогоріч така тенденція збереглася», – наголосив директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк.

У свою чергу, радник голови Івано-Франківської ОДА Валерій Крецул звернув увагу новостворених громад, які цього року будуть вперше отримувати субвенцію на розвиток інфраструктури, що вони матимуть всебічну підтримку, проте мають відповідально поставитись до написання проектів.

У семінарі також взяли участь із роз’ясненнями представники структурних підрозділів ІФ ОДА, зокрема, департаменту регіонального розвитку і департамент фінансів. Заступник керівника департаменту фінансів ОДА Ганна Качур звернула увагу на  правильне формування бюджетів проектів. А начальник відділу державної підтримки, регіонального розвитку управління з питань децентралізації та регіонального розвитку департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Лариса Зикова акцентувала увагу на напрямках використання інфраструктурної субвенції для ОТГ, а також процедурах підготовки проектів.

За її словами, граничний термін подачі проектів для отримання висновків ОДА – 3 червня, а у Мінрегіон – 24 червня 2019 року.

У свою чергу радник з питань регіонального розвитку ІФ ЦРМС Ігор Мельничук зосередив увагу присутніх на формі проектної заявки та заповненні її окремих розділів, які часто викликають труднощі у громад. А експерт з просторового планування Програми «U-LEAD з Європою» Тетяна Данилів розповіла про можливості виготовлення містобудівної документації. За її словами, в 2019-му за кошти інфраструктурної субвенції стало можливим виготовлення генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації.

Також мова йшла про енергоменеджмент в ОТГ, адже багато об’єктів, у які вкладаються кошти інфраструктурної субвенції, передбачають заходи з енергозбереження – утеплення фасадів, заміну вікон і дверей на енергозберігаючі та інше.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *