Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Про соціальну адаптацію внутрішньо переміщених людей йшлося на нараді під керівництвом Світлани Онищук


За час війни Прикарпаття прийняло майже 150 тисяч людей з числа ВПО.  Чимало з них обрали нашу область для довготривалого проживання. Аби допомогти переселенцям повернутись до звичного життя, розроблені ефективні інструменти, як на державному, так і на місцевому рівнях.

Задля цього під керівництвом голови обласної державної адміністрації – начальниці обласної військової адміністрації Світлани Онищук  відбулося засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при обласній державній адміністрації за участі представників міжнародних організацій, головами рад з питань ВПО, що діють в області, працівниками служби зайнятості та відповідних структурних підрозділів ОДА.

«Одне з важливих питань, над яким працюємо сьогодні, – налагодження ефективної комунікації між громадам та людьми з числа ВПО для їхньої інтеграції на новому місці й вирішення нагальних питань. Задля цього у 38 територіальних громадах Прикарпаття діють ради з питань ВПО, – наголосила керівниця області. – Важливим кроком для соціалізації внутрішньо переміщених людей є їхнє працевлаштування».

За даними обласної служби зайнятості, на сьогодні зареєстровані 683 людей з числа ВПО. З початку 2024-го працевлаштовано 182.

Також зазначалося, що у державі діє низка програм для підтримки ВПО, зокрема щодо організації професійного навчання для перекваліфікації, можливість отримання ваучера на навчання для підвищення кваліфікації, залучення до суспільно корисних робіт, надання грантів на започаткування або розвиток власної справи.

Для роботодавців, які працевлаштували людей зі статусом ВПО, передбачена грошова підтримка від держави. З початку року компенсації отримали 59 роботодавців, які загалом прийняли на роботу 68 ВПО.

Сприяють розвиткові підприємництва серед ВПО і  міжнародні партнери. Торік за підтримки УВКБ ООН 13 внутрішньо переміщених родин започаткували власну справу. Допомагали у цьому напрямку також БО “БФ Рокада” та чеська організація “Людина в біді”.

«Продовжуємо надалі активно співпрацювати з міжнародними організаціями та залучати нові задля всебічної підтримки людей з числа ВПО, зокрема тих, які мають намір започаткувати чи розвивати свій бізнес», – резюмувала очільниця Прикарпаття.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *