Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Проблема гендерної рівності в суспільстві

      «Люди народжуються вільними та рівними» – в цій формулі висловлено право людини, яке зовсім не є законом природи, і це право, як і будь–яке інше, не має смислу інакше, ніж будучи визнаним усією людською громадою.
Так, 4 жовтня Надвірнянським центром зайнятості  проведено захід з безробітними під назвою«Проблема гендерної рівності в суспільстві».

      «Люди народжуються вільними та рівними» – в цій формулі висловлено право людини, яке зовсім не є законом природи, і це право, як і будь–яке інше, не має смислу інакше, ніж будучи визнаним усією людською громадою.
Так, 4 жовтня Надвірнянським центром зайнятості  проведено захід з безробітними під назвою«Проблема гендерної рівності в суспільстві».
 Розпочала захід заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Зоряна Станіщук ,яка зазначила: « Проблема гендерної рівності в суспільстві існує здавна. Та належну увагу у вивченні її стали приділяти порівняно недавно. Поняття гендера ставить у центр проблеми не жінок, а відношення між статтями. А гендерна рівність – рівність прав і можливостей чоловіка і жінки. Це означає, що чоловіки і жінки мають однакові умови для реалізації своїх людських прав та однаковий потенціал для здійснення умови для реалізації своїх людських прав. Щоб установити рівноправні стосунки, треба знати, що насправді відрізняє чоловіків від жінок, а що є надбанням суспільства і може змінюватися в процесі його розвитку». Зауважила, що погляди чоловіків і жінок на кар’єру відрізняються. Причини криються як у психологічній сфері, принциповій різниці статі, так і у вихованні, соціальних ролях, оточенні і звісно ж  стереотипах. Але той стереотип, що жінка все одно слабкіша, не має такого логічного мислення й можливостей, як чоловік – переважає і сьогодні. Деякі чоловіки не хочуть змиритися з думкою, що жінка може бути розумнішою за нього, а тому й виникають різні конфлікти, моральне насильство та інші приниження чи небажання визнавати факти.
Запрошений на захід юрисконсульт Назар Грицюк зазначив, що громадяни мають  рівні конституційні права і свободи і є рівними перед законом. Зокрема проаналізував  Конвенцію ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW), прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 18 грудня 1979р., Факультативному протоколі до цієї Конвенції, а також на Декларації Тисячоліття ООН (вересень 2000 року), в якій держави зобов’язувалися сприяти   рівності чоловіків і жінок та розширенню прав і можливостей жінок як ефективного засобу боротьби із злиденністю, голодом й хворобами та стимулювання розвитку, що має справді стійкий характер. Частково  зачитав Закон України «Про рівні права і можливості жінок та чоловіків», що набрав чинності з 01.01.2006 року і закцентував увагу присутніх, що метою цього Закону є досягнення паритетного становища жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства шляхом правового забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, ліквідації дискримінації за ознакою статі та застосування спеціальних тимчасових заходів, спрямованих на усунення дисбалансу між можливостями жінок і чоловіків реалізовувати рівні права, надані їм Конституцією і законами України.
 
Захід викликав неаби яку  цікавість у присутніх, адже не можна не погодитись – питання гендерної рівності є досить цікавим, а головне – актуальним. Лише рівність чоловіка і жінки у всіх життєвих проявах дасть можливість суспільству зрозуміти чимало незрозумілого, стати на вищий щабель розвитку і, без сумніву, усвідомити, що життя може бути набагато кращим.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *