Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Процес децентралізації не є незворотнім, тож маємо не допустити його згортання – Президент на Івано-Франківщині

Президент Петро Порошенко під час Ради регіонального розвитку на Івано-Франківщині застеріг, що процес децентралізації може бути зупинений і закликав українців об’єднатися, щоб цього не допустити.

Глава держави наголосив, що завдяки децентралізації було передано владу, повноваження, а разом з цим фінансові ресурси. «Бо відповідальність без ресурсу – той обман, яким завжди раніше займалася українська влада… Раніше частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті весь час перебувала на межі 30%. Сьогодні, починаючи з 2018 року відбулася історична подія – частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті з урахуванням субсидій і субвенцій складає 51%», – зауважив він.

«Наголошую, лише необхідність витрат на оборону зараз, під час агресії не дає мені далі просувати співвідношення на користь місцевих бюджетів. Але я точно захисник децентралізації… І чи є вже зміни у децентралізації незворотними? Точно ні. Я людина, яка розбирається і в бюджеті: змінити два закони – закон про бюджет і Бюджетний кодекс. І до побачення – всі гроші знову на Київ і всі з торбами на печерські пагорби. Тому нам треба зараз об’єднатися і не допустити повернення», – наголосив Глава держави.

Президент застеріг від можливості повернення в часи, коли з Києва вказували, що робити і з ким укладати контракти.

Глава держави зазначив, що під час поїздок в регіони бачить, що громади самі активно вирішують свої проблеми. «Громади не просто латають дороги чи утеплюють фасад, бо їм на це дали гроші. Громади вже не тримають гроші на депозитах, бо навчилися ефективно їх використовувати. Вони бачать перспективу, створюють стратегію», – зазначив він.

Петро Порошенко вкотре закликав не боятися ставити великі цілі і високо піднімати «планку». Президент зауважив, що на Прикарпатті ідея децентралізації активно просувається: «Обсяг бюджету першої створеної на Прикарпатті Печеніжинської об’єднаної територіальної громади в 2016 році склав 51,8 млн грн. А до об’єднання в 2015 році складав трохи більше 5 млн. Майже в 10 раз за один рік». За його словами, на сайті Міністерства фінансів громадяни мають можливість знайти і подивитися доходну і видаткову частини бюджету кожної територіальної громади. Петро Порошенко наголосив, що метою децентралізації є Україна без периферії.

ОкремоГлава держави відзначив інвестиційний та туристичний потенціал області. «Івано-Франківська область шукає можливості, щоб привабити інвестиції іноземні та українські… Громади добиваються і ведуть справжню конкуренцію за інвестора. І це те, чого потребує Україна – створення на своїх територіях нових робочих місць», – наголосив Петро Порошенко.

«Карпати неймовірно цікаві для туристів. Не ліс вирубати, а туристів залучати. І зростання потоку людей створює неймовірні можливості для малого та середнього бізнесу», – додав Президент.

Глава держави відзначив перспективи для розвитку інфраструктури, освіти, медицини, розширення Інтернет-покриття тощо. За його словами, за 4 роки лікувальні заклади області отримали понад 2 тис. одиниць медичного обладнання на загальну суму 175 млн грн, у сільській місцевості на Прикарпатті цього року передбачено будівництво 26 нових амбулаторій.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *