Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Профілактика правопорушень серед молоді

 

 
   Важливість правової освіти дітей та молоді зрозуміла всім, бо така робота дає можливість, школярам зрозуміти, що "незнання законів не звільняє від відповідальності”, впевнитись у тому, що будь-яке порушення містить антисуспільний характер, формує і розвиває міцні переконання і потреби поводити себе згідно з моральними нормами, які склалися у суспільстві, виховує колективізм, свідому дисципліну, громадянську та соціальну відповідальність, непримиренність до аморальних вчинків, формує цілісну моральну особистість.

Такі заходи надають учням правову інформацію практичного характеру, знайомлять з типовими для їхньоого віку соціально-правовими проблемами і способами їх вирішення, спираючись на конкретні норми законодавства України.

Саме з метою поглиблення правових знань,  13.12.2012  відбулася зустріч учнів 9-11 класів Переріслянської ЗОШ  з  спеціалістами різних служб, що працюють у сфері забезпечення та захисту законності. Серйозною була розмова з працівниками правоохоронних органів (Римарук  Віктор,  прокуратура  Надвірнянського району, Андрусишин Роман, відділ кримінальної міліції у справах дітей), які нагадали учням про те, що у них є не тільки права та обовязки, а й відповідальність за вчинки, що виходять за рамки закону. І ще раз про поняття та види правопорушень серед неповнолітніх нагадала спеціаліст районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Таміла Кофлюк. 

Долучився до розмови і Непиляк Василь, сільський голова с.Перерісль, який підкреслив неприпустимість "прогулянок" дітей та неповнолітніх в нічний час. Основною тезою його промови стали слова про те, що учні повинні вчитися, а не шукати пригод в "сумнівних" місцях села. Бо хто добре вчився в школі, здобуває добрі знання і у наступних навчальних закладах, і роботу потім знайде. Крім того, сільський голова зауважив, що протиправна поведінка одних – лягає плямою на всю громаду села. 


Зустріч з школярами не перетворилась на  потік інформації з вуст гостей, а стала справжнім діалогом: діти активно задавали запитання, брали участь у обговоренні проблемних питань. Основним завданням цієї зустрічі було продемонструвати дітям щирість та відкритість державних органів до законослухняних громадян та нагадати про відповідальність за діла чи бездіяльність.  

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *