Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Профорієнтаційна роботи з учнями Надвірнянського міжшкільного навчально-виробничого комбінату

       
             Надвірнянським районним центром зайнятості 30 листопада та 1 грудня проведено профорієнтаційну роботу для учнів віддалених загальноосвітніх шкіл, які навчаються в Надвірнянському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті.

       
             Надвірнянським районним центром зайнятості 30 листопада та 1 грудня проведено профорієнтаційну роботу для учнів віддалених загальноосвітніх шкіл, які навчаються в Надвірнянському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті.
Метою проведення заходів є ознайомлення школярів з професіями, які користуються попитом на ринку праці, з послугами центру зайнятості для школярів, формування позитивного іміджу робітничих професій.
 В перший день профорієнтаційної роботи для учнів Зеленської ЗОШ І-ІІІ ступенів організовано та проведено масовий захід — День відкритих дверей центру зайнятості. Фахівець І – категорії з питань зайнятості населення Іванна Зінченко проінформувала про послуги, що надає служба зайнятості з питань вибору професії в сучасних соціально-економічних умовах, ознайомила присутніх з описами професії та «Путівниками професій», які розміщено впрофінформаційномусекторі. Разом з методистом з профорієнтаційної роботи Тетяною Гнатюк та Олександрою Осьодло — вчителем професійного навчання предмету “географія” учні докладно ознайомилися з актуальними вакансіями, специфікою роботи спеціалістів. Оскільки учні навчаються в МНВК за спеціальністю “Агент з організації туризму”, їх зацікавила інформація про те, де можна пройти навчання за певною професією, умовами навчання та можливістю подальшого працевлаштування.
Бажаючі пройшли профдіагностичне тестування для визначення типу професійної діяльності, із задоволенням слухали спеціалістів центру зайнятості, задавали питання та отримали багато позитивних емоцій. Провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Уляна Півторанюк наголосила на тому, щоб правильно вибрати професію, необхідно передусім пізнати себе.
На другий день профорієнтаційної роботи була проведена зустріч з учнями Гвіздської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які теж навчаються в міжшкільному навчально-виробничому комбінаті. В практичній частині заходу старшокласники змогли протестуватись на вибір професії в майбутньому, на професійну кар’єру, схильність до ризику (підприємницьку домінантну перевагу), комунікативні характеристики та на професійне зростання.
 Віталій Муляр — вчитель професійного навчання з професії “Агент з організації туризму”, був зацікавлений результатом проведення роботи з учнями, бо школярі здобувають даний фах і деякі з них мріють в майбутньому працювати за цією професією.
Приємно вразив той факт, що під час опитування з’ясувалось – більшість дітей готові обрати робітничі професії і мають бажання працювати у сфері обслуговування, на виробництві. Міжшкільний навчально-виробничий комбінат власне і готує майбутніх працівників вищесказаних напрямків.
«Підводячи підсумки сьогоднішніх занять, хочу побажати Вам успіху на шляху професійного самовизначення та впевненості у завтрашньому дні», – підвела підсумки фахівець.
 
Уляна ПІВТОРАНЮК,
провідний фахівець з профорієнтації
відділу активної підтримки безробітних
Надвірнянського районного центру зайнятості.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *