Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Програми здешевлення «теплих» кредитів для населення потрібно запровадити у кожному регіоні України

 17 грудня голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у селекторній нараді Мінрегіону із заступниками голів облдержадміністрацій, яким представив хід виконання державної програми з енергоефективності у 2015 році та підняв питання активності місцевої влади під час її реалізації.

За повідомленням прес-служби Держенергоефективності, на початку виступу Голова Агентства повідомив про успішність механізму стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів. Адже за рік програмою скористалося більше 84 тисяч українських родин, які взяли «теплих» кредитів на суму 1,2 млрд гривень.

«Лише за останні два тижні, незважаючи на передноворічні клопоти, населення оформило таких кредитів на суму 73 млн гривень», – підкреслив голова Держенергоефективності. Він також нагадав, що програму продовжено на 2016 рік. Проектом бюджету передбачено близько 800 млн гривень на її реалізацію.

«Втім, на фоні таких успіхів є певні питання, які потрібно обговорити. Це нерівномірність участі регіонів України у реалізації державної програми», – повідомив голова та пояснив, що наразі безсумнівним лідером за кількістю та обсягами виданих "теплих" кредитів залишається Львівська область, де їх видано у 4 рази більше, ніж наприклад у Миколаївській області.

Причина успіху Львівщини полягає у тому, що діє обласна програма відшкодування частини відсотків за «теплими» кредитами. Тому таку успішну практику треба поширювати і в інших регіонах. На сьогодні 76 місцевих програм здешевлення «теплих» кредитів вже існує і наразі триває розробка ще близько 100 таких програм.

«Наша мета, щоб у 2016 році такі програми були прийняті у кожному регіоні країни», – окреслив стратегічні напрямки роботи на наступний рік Голова Агентства та звернувся до представників облдержадміністрацій з проханням передбачити у проектах обласних бюджетів на 2016 рік не менше 1 млн гривень на реалізацію цих програм та розширити практику їх запровадження на районному та міському рівнях. «Це все у Ваших силах», – акцентував Сергій Савчук.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *