Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

При здачі в оренду нерухомості- сплатіть податок на нерухоме майно

 

 

 Якщо у громадянина є декілька об’єктів нерухомості, площа яких не перевищує встановлений розмір пільги оподаткування (для квартир – 120 кв.м., для будинків – 250 кв.м., для квартир та будинків у сукупності – 370 кв.м.) і один з об’єктів житлової нерухомості надається в оренду, то у цьому випадку власнику доведеться сплатити податок на нерухомість з житлової площі об’єкта оренди, – звертають увагу у ДПІ у Рожнятівському районі ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області
Згідно зі пп. 170.1.5 п. ст.170.1 ст. 170 Податкового кодексу України пільги зі сплати податку на нерухоме майно не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів, тобто здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності.
ДПІ у Надвірнянському районі запрошуютьгромадян, котрі володіють нерухомим майном, до кінця 2013 року провести звірку даних щодо кількості своїх об’єктів нерухомості та розмірів їх житлової площі в органах доходів і зборів. Для цього потрібно звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації з оригіналами документів про право власності на це майно.
Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року вступила в силу норма Податкового кодексу, згідно з якою житлова нерухомість, яка перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб (у тому числі і нерезидентів), обкладатиметься податком. Оподатковуватимуться будівлі, які відносяться до житлового фонду, а саме – житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати у багатосімейних квартирах. Податок за 2013 рік власники нерухомості сплачуватимуть у 2014 році.
Довідки в Центрі обслуговування платників податків або за тел..2-22-79.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *