Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Прикарпаття має великий потенціал для використання альтернативних видів енергії

 

news-image

 

news-image
На базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, було проведено презентацію сучасних енергозберігаючих технологій. Презентація пройшла за участю голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка, заступника голови-керівника апарату ОДА Олександра Криницького, голів РДА, а також керівництва університету та профільних спеціалістів.

«Івано-Франківський університет має надзвичайно цікаві розробки, що стосуються актуальної і важливої теми не тільки для нашої області, а й для усієї держави, кожного району та населеного пункту стосовно енергозбереження. Ми на сьогоднішній день, на превеликий жаль, ми не ефективно використовуємо ту енергію, яку нам дарує Бог. Треба брати приклад з університету нафти й газу, адже сьогодні за рахунок енергоефективності університет економить близько 6 мільйонів гривень в рік і за рахунок цього розвивається університет, також економить і область, а це одне з головних завдань, яке ставить Президент України перед регіонами», – зауважив голова ОДА.

На прикладі університету керівники районів ознайомились з останніми досягненнями науки та техніки щодо ефективного використання енергії.

На сьогоднішній день актуальним питанням  є можливість перетворення відновлюваної енергії на електричну та теплову завдяки вітрогенераторам та сонячним панелям, які забезпечать високу енергоефективність та значно зменшать витрати на облаштування та обслуговування систем електро- та теплопостачання .

За словами ректора ІФНТУНГ Євстахія Крижанівського  Прикарпаття має великий потенціал для використання вітрогенераторів та сонячних панель, також популярним є такий вид альтернативної енергії як біогазові установки. Потрібні величезні затрати на встановлення таких технології, проте вони повністю окупляться приблизно через чотири роки.

Як результат обговорення теми енергозбереження, між районними державними адміністраціями та Івано-Франківським Національним технічним університетом нафти й газу підписано договори, щодо використання і втілення його досягнень у різних сферах життєдіяльності громад області.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *