Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Питання надання громадянства іноземцям-захисникам України розглядатиметься невідкладно – ПрезидентПрезидент Петро Порошенко розглядатиме питання надання українського громадянства іноземцям, які захищали або захищають територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України, невідкладно.

Про це Глава держави сказав у відповіді на електронну петицію № 22/000504-еп "Дать гражданство иностранцам, которые защищали и защищают Украину в зоне боевых действий", розміщену на веб-сайті його Офіційного інтернет-представництва.

"Ураховуючи нагальну потребу у вирішенні питання прийняття до громадянства України іноземних громадян, які захищали або захищають територіальну цілісність, у разі надходження до Комісії при Президентові України з питань громадянства документів зазначених осіб вони будуть невідкладно розглянуті мною як Главою держави та буде прийнято рішення відповідно до законодавства", – йдеться у відповіді.

Петро Порошенко зазначив, що Законом "Про громадянство України" передбачається спрощений порядок прийняття до громадянства України осіб, які мають визначні заслуги перед країною, та осіб, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес.

Він також нагадав, що перелік документів, необхідних для подання зазначеною категорією осіб, визначено пунктом 49 Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затвердженого Указом Президента від 27 березня 2001 року № 215. "Отже, для вирішення питання про надання громадянства зазначені особи мають особисто звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання та подати документи, передбачені Порядком", – зауважив Президент.

У відповіді на петицію Глава держави також зазначив, що доручив Міністерству внутрішніх справ та Державній міграційній службі без зволікань надавати консультаційну допомогу особам, які захищали та захищають цілісність нашої держави, з питань набуття ними громадянства України, здійснювати детальне роз’яснення відповідних процедур з порушених питань, забезпечувати оперативний розгляд матеріалів, а також в повній мірі реалізовувати надані їм повноваження щодо забезпечення проживання або безстрокового перебування таких осіб на території України на законних підставах, адже "органи державної влади несуть безумовний обов’язок перед патріотами".

Петро Порошенко також нагадав, що Верховною Радою України 6 жовтня цього року було прийнято Закон України, яким, зокрема, передбачається можливість проходження іноземцями та особами без громадянства військової служби у Збройних Силах України, а також прийнято у першому читанні законопроект щодо спрощеного порядку прийняття до громадянства України іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу у Збройних Силах України. "Прийняття законопроекту дасть змогу у спрощеному порядку набувати громадянство України іноземцями та особами без громадянства, які проходять військову службу у Збройних Силах України", – зазначив Президент.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *