Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Рак – це не вирок, а рання діагностика та своєчасне лікування дають високі шанси на здорове та повноцінне життя

На сьогоднішньому пресбрифінгу, який відбувся у медійному центрі обласної державної (військової) адміністрації, директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної (військової) адміністрації  Володимир Дзьомбак  розповів про Всесвітній день боротьби проти раку, який відзначається щорічно 4 лютого.

«Інфекційні хвороби склали одну із найскладніших проблематик для медицини людства. Це хвороби, які не мають конкретної своєї  вразливої категорії. У зону ризику попадають як  жителі міст, так і сіл, як чоловіки, так і жінки, як дорослі, так і діти. Якщо говорити про статистику в нашій області, то в нас діагностується щоденно майже 13 нових випадків, а за 2023 рік виявлено в області 4631 новий  випадок даного захворювання».

Володимир Дзьомбак закликав всіх прикарпатців частіше відвідувати сімейного лікаря та в жодному разі не нехтувати профілактичними оглядами.

Також на пресбрифінгу йшлося  про проблемні аспекти організації онкопрофілактичних оглядів населення та шляхи ефективної співпраці первинного та вторинного рівня медичної допомоги для раннього виявлення онкологічної патології,  онкологічних захворювань та скринінгу передракових недуг, про які  розповів начальник відділу епідеміологічного  нагляду (спостереження) та профілактики  інфекційних захворювань Державної установи  Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб  МОЗ України Всеволод Кушнірук.

Наголошувалося на відмові від шкідливих звичок, таких як: тютюнопаління, вживання алкоголем, дотримання збалансованого харчування, раціональне споживання продуктів. Також варто пам’ятати і про захист від ультрафіолетового випромінювання.

З метою привернення уваги суспільства до проблеми онкології та про протоколи лікування раку  розповіла  медичний директор Прикарпатського онкологічного центру Аліна Андріїв.

«Рак – це не вирок, а рання діагностика та своєчасне лікування дають високі шанси на здорове та повноцінне життя», – наголосила Аліна Андріїв.

Детальніше у відео:

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *