Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах

Безоплатну реабілітаційну допомогу в Україні може отримати кожен, хто її потребує. Тут http://surl.li/ubslj ми розповідали про реабілітацію в амбулаторних умовах.

Щодо реабілітації в стаціонарних умовах, то в 2024 році 295 медичних закладів уклали договір із НСЗУ за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах”. Пацієнти можуть обирати будь-яку з цих лікарень для проходження реабілітації. Медична послуга є безоплатною для всіх, хто має електронне направлення.

Які безоплатні послуги отримують пацієнти в межах пакету “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в стаціонарних умовах”?

 • Проведення первинного, етапних, заключного реабілітаційного обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини, іншими спеціалістами (у разі потреби) та фахівцями з реабілітації – членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди.
 • Встановлення реабілітаційного діагнозу, складання індивідуального реабілітаційного плану (ІРП) та програми реабілітаційної терапії.
 • Моніторинг клінічного стану пацієнтів, контроль за виконанням ІРП та його коригування відповідно до отриманих змін за результатами реабілітаційного обстеження.
 • Визначення реабілітаційного прогнозу мультидисциплінарною реабілітаційною командою для планування подальшого реабілітаційного маршруту пацієнтів.
 • Проведення лабораторних та інструментальних обстежень, відповідно до галузевих стандартів, консультування пацієнтів лікарями інших спеціальностей.
 • Надання реабілітаційної допомоги пацієнтам, які потребують реабілітації (нейрореабілітації та/або ортопедичної реабілітації, та/або кардіо-респіраторної реабілітації та ін.) в стаціонарних умовах (у разі наявності помірних та значних за вираженістю обмежень повсякденного функціонування), упродовж післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів відповідно до складеного індивідуального реабілітаційного плану.
 • Цілодобовий медсестринський догляд.
 • Забезпечення харчуванням та (у разі потреби) харчовими продуктами для спеціальних медичних цілей.

Повний перелік послуг в межах пакету – на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2024” п. 23 (https://contracting.nszu.gov.ua/…/kontr…/vimogi-pmg-2024).

Також радимо Гід по Програмі медичних гарантій-2024 (пакети за напрямом медичної реабілітації сторінка 51): https://cutt.ly/DwCcdHP5.

Як пацієнтові потрапити в стаціонар на реабілітацію безоплатно

 •  Якщо людина із певним захворюванням або станом потрапила в лікарню, а потім потребує подальшої реабілітації упродовж післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів, то її можуть перевести із одного медзакладу до іншого.
 •  В іншому випадку необхідно мати е-направлення. Направлення створює лікуючий лікар.
 •  З направленням потрібно звернутись до одного із 295 медичних закладів, які мають договір за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах”.

Чи покриває Програма медичних гарантій протезування та допоміжні засоби реабілітації

Протезування та допоміжні засоби реабілітації покриваються іншими програмами, за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.

На сайті МОЗ знайдете детальну інформацію про забезпечення допоміжними засобами реабілітації https://moz.gov.ua/dopomizhni-zasobi-reabilitacii та протезування https://moz.gov.ua/protezuvannja.

Також зверніть увагу на постанову КМУ «Деякі питання організації реабілітації у сфері охорони здоровʼя». В документі йдеться про реабілітаційні маршрути та забезпечення медичними виробами, в тому числі допоміжними засобами реабілітації на всіх етапах реабілітації осіб з обмеженнями повсякденного функціонування.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *