Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Реформа вторинної ланки медицини на Надвірнянщині

Повномасштабна реформа вторинної ланки надання медичної допомоги (вторинки) розпочалася. Аби дізнатися, що вже зараз потрібно міняти в роботі й успішно запустити Надвірнянську ЦРЛ в умовах реформування.

29 січня у райдержадміністрації відбулася робоча нарада за участю голів РДА і районної ради Володимира Паська, Івана Гурмака, голів депутатських фракцій районної та міської рад, голів місцевих рад і ОТГ, фахівців галузі охорони здоров’я, ЗМІ.

На початку наради Володимир Пасько повідомив, що згідно розпорядження РДА призначено заступника голови Ярослава Гундяка.
Нагадаємо, що до цього часу Ярослав Володимирович уже займав посаду заступника голови РДА.
Висловив подяку Богдану Зеленчуку за його роботу й побажав нових здобутків.

Директор КНП “Надвірнянська ЦРЛ” Сергій Ємельянчук проінформував присутніх про хід трансформатизації медицини.

За направленням сімейного лікаря пацієнти зможуть проходити такі обстеження як рентген, УЗД, мамографія, ехокардіографія серця та інші безоплатно у будь-якому медзакладі, який уклав договір з Нацслужбою здоров’я. Держава більше не виділяє кошти згідно з кошторисом на утримання того чи іншого закладу. Натомість ці підприємства перетворюються на такі, що отримують плату за результатами своєї діяльності, тобто за фактично надану пацієнтам медичну допомогу від НСЗУ. Але є темні сторони реформи медичної галузі. Щоб отримувати фінансування від НСЗУ, Надвірнянська ЦРЛ повинна мати ліцензії, комп’ютери, обладнання. Матеріально-технічне забезпечення закладів охорони здоров’я держава поклала на місцеві бюджети. А чи спроможні громади здійснити це?

За словами Сергія Ємельянчука потрібно більше 6 млн. грн. для реалізації реформування вторинної медичної ланки в районі. (Оснащення лікарні сучасним обладнанням). На попередній зустрічі з головами фракцій Надвірнянської районної ради погоджено спрямувати вільний залишок 2019 року в сумі 1 млн. 500 тис. грн. для потреб КНП «Надвірнянська ЦРЛ».

За результатами наради вирішили – підготувати листи на сільські ради та ОТГ щодо співфінансування вторинної ланки охорони здоров’я. Рекомендовано радам провести до 19 лютого сесії та повідомити управління фінансів РДА щодо суми співфінансування.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *