Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Рейтинг інвестиційної привабливості


В Україні вперше презентували рейтинг інвестиційної привабливості регіонів за версією бізнесу. Івано-Франківщина в ньому виглядає гідно – область займає 15-ту позицію, а за одним із ключових критеріїв – сумою залучених іноземних інвестицій в розрахунку на особу – 12-те місце, поступаючись лише Києву, АР Крим і великим, зі значним промисловим потенціалом областям – Дніпропетровській, Харківській, Черкаській, Донецькій, Одеській, Запорізькій і прилеглій до столиці Київщині. 

З-поміж восьми областей Західної України Івано-Франківщину випереджає лише Львівщина. 

«Загалом в економіку області торік було спрямовано 4 976,6 млн. грн. капітальних інвестицій – на 14 відсотків більше, ніж у 2011-му. За цим важливим показником Івано-Франківщина вийшла на дев’яте місце серед регіонів України, – зазначає заступник голови облдержадміністрації Ігор Зварич. – Якщо ж аналізувати структуру інвестицій, то найбільше їх надійшло у промисловість – 2 011,7 млн. грн. Значними були також інвестиції в будівництво – 1 587 млн. грн. Зауважу, що переважно їх спрямовували у спорудження нового житла». 

В підсумку, за словами Ігоря Зварича, в експлуатацію було здано 532,6 тис. квадратних метрів загальної площі житла – п’ять відсотків загальнодержавного обсягу. За цим показником Івано-Франківщина посіла шосте місце серед регіонів держави, а якщо брати в розрахунку на 10 тис. населення, – то п’яте. Найбільше нового житла зведено на території Івано-Франківської та Яремчанської міськрад (відповідно 39,3 та 11,6 відсотка загальнообласного обсягу) і Тисменицького району – 8,8 відсотка. 

Створювалися передумови для динамічного розвитку і в аграрному секторі. На 1 січня цього року обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених підприємствами сільського господарства, становив 96 млн. дол. США – на 10,3 млн. дол. більше, ніж позаторік, а у підприємства з виробництва харчових продуктів і напоїв – 133,7 млн. дол. США, що на 17,4 млн. дол. перевищує показник 2011 року. 

«Спрямування інвестицій в економіку області сприяло завершенню будівництва багатьох об’єктів соціально-культурного та виробничого призначень, – наголошує Ігор Зварич. – Насамперед Навчально-реабілітаційного центру для дітей з вадами опорно-рухового апарату в с. Черчі на Рогатинщині. Цей важливий для краю об’єкт споруджували із залученням коштів Державного і обласного бюджетів. За рахунок фінансування з цих же джерел добудовано та введено в дію приміщення обласної філармонії в Івано-Франківську і продовжувалось будівництво таких пріоритетних об’єктів соціальної сфери, як сучасний перинатальний центр в Івано-Франківську, III пусковий комплекс Галицької центральної районної лікарні, районна поліклініка в Коломиї».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *