Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Резерви наповнення місцевих бюджетів обговорили на зустрічі податківці з головами об’єднаних територіальних громад Івано-Франківщини

В Івано-Франківській обласній державній адміністрації відбулась зустріч представників фіскальної служби області з представниками Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування та головами об’єднаних територіальних громад області щодо шляхів пошуку резервів наповнення місцевих бюджетів, покращення ефективності адміністрування місцевих податків і зборів.
Під час заходу обговорено проблеми та перспективи зміцнення податкової бази місцевих бюджетів в умовах реалізації реформи місцевого самоврядування.

«На сьогодні громади на місцях мають значні резерви для наповнення місцевих бюджетів і мають працювати в напрямку нарощення обсягу фінансових надходжень, – звернулась до керівників ОТГ заступник начальника головного управління ДФС в області Наталія Зікрата. – Адже успішний розвиток територіальних громад та їх фінансове забезпечення залежить не лише від розмірів прийнятих ставок на туристичний збір, майнових податків, а й від подальшої роботи з проведення інвентаризації об’єктів нерухомого майна, землі, повідомлення органів фіскальної служби щодо здійснення громадянами господарської діяльності без державної реєстрації, відсутності у підприємців відповідних дозвільних документів, не видачі споживачам розрахункових документів тощо».

Також посадовець наголосила на зміні механізму оподаткування туристичним збором, який набув чинності з 2019 року. Зокрема зазначила, що з цього року розмір збору для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення визначається як відсоток від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. Ставки збору залежатимуть від категорії туристів, зокрема, для внутрішнього туризму – до 0,5 відсотка від мінімальної зарплати, а для в’їзного туризму (іноземців) – до 5 відсотків. Так само зауважила, що перелік податкових агентів, зокрема юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, підприємців, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі) в готелях, кемпінгах, гуртожитках, хостелах, туристичних базах і т.д. повинний бути оприлюдений на офіційному веб-сайті сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади.

Звертаючись до присутніх, Наталія Зікрата наголосила на тому, що туристичний збір є одним із джерел наповнення місцевих бюджетів і місцеві органи влади мають бути зацікавлені у найшвидшому встановленні його ставок.

Крім того, під час заходу учасники обговорили проблемні питання щодо сплати земельного податку, в тому числі за лісові землі, орендної плати та акцизного податку. Зокрема, звернули увагу представників ОТГ на необхідності здійснення нормативної грошової оцінки земель, посилені контролю за цільовим використанням земельних ділянок, сприяння прискоренню оформлення правовстановлюючих документів на землю, а також розповіли про новації в законодавстві з питань оцінки земель.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *