Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Результати дев`ятого щомісячного опитування керівників підприємств «Український бізнес в умовах війни»

Опитування проводить ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» в рамках зміни дії проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який фінансується ЄС та співфінансується МБФ «Відродження» та благодійним фондом ATLAS Network (США).

Як показали результати опитування, бізнес адаптується до роботи в умовах російського ракетного терору.

Плани підприємств на найближчі два роки залишаються оптимістичними , водночас зросла невизначеність у довготривалій перспективі. Оцінки поточної ситуації як на рівні країни, так і для підприємств покращуються два роки поспіль. Також покращилися короткострокові виробничі очікування. Рівень невизначеності в 6-ти і 3-місячній перспективі продовжує знижуватися, а очікування за 6 місяців покращуються два місяці поспіль.

У січні 2023 року дав головні проблеми для бізнесу залишилися незмінними: це перебої з електропостачанням та зростання цін. Третє місце розділили такі проблеми, як складнощі з перевезенням сировини та товарів територією України та фізична небезпека для роботи.

У січні бізнес залишився стійким до терористичних атак Росії, але відновлення виробництва було неактивне. У сумі майже повні, повні та вище ніж повін обсяги виробництва в січні (які в листопаді та грудні) працювали 47% опитаних.

Середні витрати часу через вимкнення електроенергії становили 23% від робочого часу в грудні. Підприємства тимчасово призупиняли роботу через вимкнення електропостачання, але покращили рівень забезпечення незалежними джерелами живлення.

Відновлення експортної діяльності незначною мірою покращилося: частка підприємств, які зупинили експорт після 24 лютого 2022 року та не змогли його відновити, опустилася до рекордно низьких 10%. Таким чином, уперше зафіксовано позитивні тенденції щодо відновлення експортної діяльності після чотирьох місяців стагнації.

Найважливішими перешкодами при експорті залишаються черги на кордоні, морська блокада та складні митні формальності. Багато експортерів досі не можуть переорієнтувався з ринків СНД і знайти нових партнерів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *